emeklilik kredisi nasıl alınır? https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/
https://hiperaktifkredi.com/uploads/news/thumb/shutterstock_1669976290-593X413.jpg

Emeklilik kredisi nasıl alınır?

Emekliye Kredi, her insan yaşamı boyunca emekli olmanın hayalini kurarak iş hayatında çalışır. Klasik bir hayaldir aslında emekli olup küçük bir tatil kasabasına yerleşmek. Ancak günümüz şartlarının zorlukları, ekonomik sıkıntılar ve bunlar gibi birçok etken maddi olarak sıkıntı çekmemize sebep olur ve kredi çekmek zorunda kalırız.

31 Ekim 2020

  Emekliye Kredi Almak Çok Kolay

  Yıllarca çalıştınız ve emekli oldunuz. Ancak maddi sıkıntılar peşinizi bırakmıyor değilmi ? kredi çekmek için bankadan bankaya gezmek, hangi bankadan ne kadar kredi alabilirim diye düşünmekten yoruldunuz mu ? Hiperaktif Kredi Danışmanlık firması olarak hangi bankadan, yüzde kaç oranla, ve ne kadar tutarda kredi alabileceğinizi sizler için hesaplayalım. Kredi başvurusu için her bankaya gittiğinizde olumlu veya olumsuz tüm başvuların sicilinize işlendiğini unutmayın. Ne kadar çok başvuru yaparsanız kredi alabilme olasılığınız o kadar düşer.

  Ancak bizler emekliye kredi alırken özel olarak ilgilenerek, tek bir başvuru ile hangi bankadan yüzde kaç oranda ve ne kadar tutarda kredi alabileceğinizi sizler için öğrenelim, size de sadece kredinizi alıp işlerinizi görmek kalsın.

  Emeklilerimizin düzenli bir maaşları olduğu için, kredi çekmeleri daha kolaydır.

   Bankalardan emekli kredisi almak için gereken şartlar nelerdir?

  Bankalardan uygun faiz oranlarıyla emekli kredisi alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Burada emekli müşteriler sabit bir gelire sahip oldukları için daha avantajlı olduklarından, bankaların yerine getirilmesini talep ettiği şartlar da daha esnek olmaktadır.

  Emekli kredisi almak için gereken şartlar;

  • Kredi başvurusu yapan kişilerin aylık taksitlerinin emekli maaşının yüzde 70’ini aşmaması,
  • Herhangi bir kredi borcu bulunmaması,
  • Kredi notunun iyi olması,
  • Belirlenen yaş kriterinin aşılmamış olması gerekmektedir.

  Emeklilere faizsiz kredi konusu, geçtiğimiz yıldan beri konuşulmaya devam ediyor. Ancak bu konuda henüz bir girişim yapılmamıştır. SGK aracılığıyla 3 aylık maaşın avans verilmesi ve maaşın 10 katına kadar faizsiz kredi verilmesi söz konusu olmuştu. Ancak günümüze kadar bu konuda henüz bir açıklama yapılmamıştır ve kesinleşen bir durum yoktur. Emeklilere hemen hemen her banka tarafından kredi imkânı sunulmaktadır ancak bu kredileri faizsiz değildir. Emekliler için bankalar tarafından özel faiz imkanlarıyla, özel kampanyalar yapılmaktadır.

  Emeklilere faizsiz kredi desteği koşulları nelerdir?

  Emeklilere faizsiz kredi koşulları devlet tarafından belirlenmektedir. Geçtiğimiz yıl gündemde olan koşullar şunlardır;

  • Emeklilere SGK tarafından faizsiz kredi desteği sağlanacaktır.
  • Emekliler nakit ihtiyaçlarını SGK’dan 3 aylık avans talep ederek karşılayabileceklerdir.
  • Emekliler için maaşlarının 10 katına kadar faizsiz kredi desteği sunulacaktır.
  • Bu kredi için üst limit 45.000 olarak belirlenmiştir.
  • Emekliler 36 ay vade ile bu krediyi, maaşlarından kesinti yapılarak alabileceklerdir.

  Yukarıdaki koşullar her ne kadar belli olsa da bu kredinin ne zaman verileceği kesinleşmemiştir. Devlet, bu kredi için gerekli çalışmaları henüz yapmamıştır ve ne zaman yapılacağı da henüz açıklanmamıştır.

  Yorumlar
  Herhangi bir yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan siz olun.
  Yorum Yap
  Başvuru Yap