esnaf kredisi nasıl hesaplanır ? https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/
https://hiperaktifkredi.com/uploads/news/thumb/shutterstock_126762131.jpg

Esnaf Kredisi nasıl hesaplanır ?

Esnafa Kredi, kredi herkesin olduğu gibi esnafımızında sık sık ihtiyacı olduğu bir konudur. Sürekli nakit para çevirme ihtiyacı olan esnafımızın kredi konusunda bankalar ve devlet arkasında olup esnafa özel kredi faizleriyle en uygun krediyi alabilmektedirler.

03 Kasım 2020

  Esnafa Kredi Veren Bankalar

  • İng
  • Fibabanka
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • Türk Ekonomi Bankası
  • Garanti
  • Yapı Kredi

  gibi her banka esnafımıza kredi imkanı sunmaktadır. Her banka farklı tutarda kredi teklifi sunabilir. Bu durumda banka banka gezmek yerine müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgi alarak size en uygun kredi tutarını belirlemeli ve size özel krediyi kullanmalısınız.

  Esnaf Kredisi Nasıl Hesaplanır?

  Şirket sahipleri, esnaf kredisi için bankalara başvurduklarında ilgili yönetmelikler kapsamında bireysel ihtiyaç kredileri gibi belirli bir tutar ve vade sınırlaması olmadan cazip teklifler alabilmektedirler. Ancak, bankaların kampanyalarına ve işletmenizin mali durumuna göre çekilmek istenen kredi tutarında değişiklik olabilir.

  Esnaf Kredisi Çekerken Kefil Gerekli midir ?
  Ticari kullanım olarak kullanılan kredilerde bankalar, genel olarak kefil istememektedir, ancak kredinin miktarına göre bankadan bankaya değişiklik olabilir.

  Bankaların genel olarak bir çoğu esnaf ve kobilere özel vade ve % lik oranlarla çok cazip kampanyalar sunmaktadırlar. Bazı bankalar ise esnaf kredisi başvurusu sırasında belirli evraklar isteyebilir. Ama her banka bu evrakları istemiyor.

  Ticari sicil gazetesi
  “Ortaklar varsa” ortakların nüfus cüzdanı fotokopisi
  En az son iki yıla ait bilanço ve gelir tablosu
  Varsa ortaklara ve şirkete ait mal varlığı dökümü
  İmza sirküleri
  Güncel vergi levhası gibi evrakları bankaların çalışma durumlarına göre istenebilir veya istenmeyebilir.
  Esnaf Kredisine Neden İhtiyaç Duyarız ?
  Esnaflarımız kimi zaman giderleri gelirlerinden fazla olduğu zaman nakit sıkıntısı çekerek krediye ihtiyaç duyarlar, kimi zaman ise işletmelerini büyütmek için daha geniş dallarda hizmet verebilmek için krediye ihtiyaç duyarlar. Öncelikle esnaf kredisine başvurabilmemiz için bireysel değil, işletme olarak başvurmamız gerektiğini unutmayalım.

  Esnaf kredisi alırken bankaların şirketin mali durumunu değerlendirdiği gibi, şirket sahibi ve ortakların durumlarınıda değerlendirdiğini unutmayalım. Krediyi alabilmemiz için İşletmemizin kurumsal notunun iyi olması gerektiğini hem de kendi bireysel notumuzun iyi olması gerektiğini unutmayalım.

  Esnaf kredilerinin vadesi uzun ve kredi limiti daha fazla olduğu için faiz oranları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bütçenize ve amacınıza en uygun krediye kredi karşılaştırma yaptıktan sonra karar vermenizde fayda var. Sizler için bu karşılaştırmayı biz yapalım siz sadece kredinizi kullanarak işlerinizi yoluna koyun.

  Esnaf Kredisine Başvurdum Reddedildim Ne Yapmam Gerekli ?

  Esnaf kredisine başvururken, normal krediler de olduğu gibi kredi sicilinizin büyük bir önemi vardır. Kredi puanınız düşük olduğu için krediniz reddedildiyse öncelikle bunu araştırmalı ve neden puanımızın düşük olduğunu bulmalıyız.

  Kredi Notu Neden Düşük Olur ;

  Düzenli ve zamanında ödenmeyen fatura ve kredi kartları sebebiyle
  Çok sayıda kredi başvurusu yapmak kredi sicilinizi olumsuz etkiler
  Yüksek limitli bir kartınız var ve bu kartın borcuda fazlaysa kredi puanınız düşük çıkacaktır.
  unutulmamalıdır ki bankalar geri alacağından emin olmadan ve kendini garantilemeden size para vermek istemezler.


   

  Yorumlar
  Herhangi bir yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan siz olun.
  Yorum Yap
  Başvuru Yap