Gayrimenkul Kredisi

Gayrimenkul Kredisi ile Mortgage Aynı Şey midir? Gayrimenkul Kredisi ile Mortgage Aynı Şey midir? https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/gayrimenkul-kredisi/

Konut alımının finanse edilmesi amacıyla verilen gayrimenkul kredisi düşük aylık ödemelerle uzun vadede taksitlerle ev alma imkânı sunar. Bu tarz krediler hem yeni hem de eski konutlar için rahatlıkla kullanılabilir. Bankaların gayrimenkul kredileri farklı standartlara sahiptir. Faiz oranları, ödeme planları, teminat talepleri değişebilir. Satın alınacak konut ipotek edilerek bankaya olan borcun ödenmesi garanti edilir. Ticari nitelikli gayrimenkuller için ipotek söz konusu değildir. Konut kredisi satın alınacak konutun bedelini tam olarak karşılamaz. Bu kredi fiyat tutarının %75’i kadarı şeklinde verilir. Ekspertiz değerine göre ev için verilecek kredi tutarı belirlenir. Ev kredisi almak isteyenler satın alacakları evin fiyatının %25’i kadarını ödemelidir. Peşinat ödendikten sonra alınacak kredi hesaplanır. 

Önemli olan gelir durumuna, ödeme olanaklarına en uygun, düşük faizli ve avantajlı krediyi tercih etmektir. Gayrimenkul kredisi almak istiyorsanız gelir analizi, kredi analizi ve diğer detaylara göre profesyonel rehberlik hizmeti alabilirsiniz. Hiperaktif Kredi uzmanlarından satın almak istediğiniz konutla ilgili en avantajlı kredi olanakları nelerdir öğrenebilirsiniz. Ödeme planınıza en uygun düşük faizli gayrimenkul kredisini garanti onay alma imkânıyla sizin için buluyoruz. Finans uzmanlarımızdan gayrimenkul almak için en iyi finansal çözümler hakkında bilgi alabilir, istediğiniz gayrimenkule kavuşabilirsiniz.

Gayrimenkul Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Gayrimenkul Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/gayrimenkul-kredisi/

Gayrimenkul Kredisi ile Mortgage Aynı Şey midir?

İngilizce bir sözcük olan Mortgage ipotekli konut kredisi olarak Türkçe karşılığını bulur. Avrupa’da uzun yıllardır ailelerin uzun vadeli düşük taksitlerle ev almasını sağlayan sistemdir. Ev almak isteyenler evi alana kadar sıkıntı çekmez. Aldıkları evin taksitlerini içinde otururken öder. Ülkemizde de 2007 itibariyle Mortgage sistemi uygulanmaya başlanmıştır. Günümüzde gayrimenkul kredilerinde ipotekli uygulama söz konusudur. Konut almak isteyenler satın alacakları evi teminat göstererek bankadan kredi alabilir. Bankalar konut kredisi borcu bitene kadar konutu ipotek altında tutar. Gayrimenkul kredisi ticari olmadığı sürece ipotekli olacağından Mortgage sistemiyle aynıdır. Bu sistem temelde kira öder gibi taksit ödeyerek ev sahibi olmayı sağlar. Bankaların konut kredilerinde bu sistem farklı biçimlerde işleyebilir. Ticari gayrimenkul kredilerinde ise ipotekli sistem uygulanmaz. Ticari kredi kapsamına giren ticari gayrimenkul kredisinin standartları farklıdır. Bankaların verdiği tüm konut kredilerinde ipotek teminatı şartı vardır. Yani bankaların konut kredileri Mortgage ile aynı şekilde uygulanır. Kira öder gibi istediğiniz evi alabilmek için bankaların kredi olanaklarını analiz edebilmelisiniz. Bu da finansal bilgi ve profesyonellik gerektiren bir iştir. Çünkü tüm kredi seçenekleri, şartlar, faiz oranları ve kişinin gelir olanakları, istekleri araştırılarak analiz yapılabilir. Gayrimenkul kredisi seçeneklerinde sizin için en ideal olanakları sunan krediye profesyonel analiz hizmetlerimizle ulaşabilirsiniz.


Gayrimenkul Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konut kredilerinin hepsi ipotek uygulamasıyla verilen kredilerdir. Yani bu tür bir kredi alırken borcunuzu ödemediğiniz takdirde bankanın evi sizden alabileceğini bilmelisiniz. Konut kredilerinde vadeler 5 ila 10 yıl gibi uzun süreler olabilir. Buna göre plan yapmalısınız. Kaç yıl boyunca her ay ne kadar ödeyebileceğinizi bilmelisiniz. Aylık ayırabileceğiniz taksit tutarını belirleyerek krediye başvurmalısınız. Bankaların faiz, vade, teminat gibi konulardaki politikaları farklıdır. Hatta şubeden şubeye bile kredi onaylama durumları değişebilir. Herhangi bir krediye başvurmadan önce her şeyi hesaplamanız yararlı olur. Kredi notunuz nedir neden sıkıntı var gibi soruları yanıtlamalısınız. Krediye uygun kriterlere göre kendinizi ayarlayabilirsiniz. Ancak profesyonel analiz hizmet almalısınız. Hiperaktif Kredi olarak finansal durum analizinizi yaparak kredi onayının garanti olacağı şekilde çözümler üretiyoruz. Kredi ve kredi kartı borçlarınız varsa gayrimenkul kredisi alamayabilirsiniz. Böyle bir durumda belki de sizin için borç kapatma kredisi daha uygun olur. Böylece kredi notunuzu yükselterek istediğiniz krediyi alabilirsiniz. Gayrimenkul kredisini ticari amaçlı alacaksanız işletmelerin gelişimlerini destekleyen ticari kredi seçeneklerine bakabilirsiniz. Biz sizin için isteklerinize göre ideal olanakları kısa sürede analiz ediyoruz. Aylık ne kadar taksitle ne kadar vadeyle konut kredisi almak istediğinizi bizimle paylaşarak en avantajlı kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 


Gayrimenkul Kredisi Hakkında Merak Edilenler

Konut almak için finansal çözümler arayan herkesin banka konut kredileriyle ilgili merak ettiği şeyler vardır. Gayrimenkul denilince aklımıza daire, villa ve diğer konut çeşitleri gelir. Gayrimenkul kredisi tüzel kişiler ve işletmeler için farklı uygulanır. Konut almak isteyen tüzel kişiler ipotekli krediyle uzun vadede taksitlerle ev sahibi olabilir. Gayrimenkul kredileri bankaların farklı koşullarda seçenekleriyle sunulur.

SİZE UYGUN GAYRİMENKUL KREDİSİ size uygun gayrimenkul kredisi https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/gayrimenkul-kredisi/
SİZE UYGUN GAYRİMENKUL KREDİSİ

Kredi Hesaplama Aracı

Hiperaktif Kredi danışmanlığına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Şirketimizle ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçin. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.


Kredi Tutarı Kredi Vadesi Kredi Faizi BSMV KKDF Taksit Tutarı

Ay Taksit Tutarı Anapara Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara
Hemen Başvuru Yap

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Integer dictum cursus arcu sed consectetur. Etiam consectetur, tellus vitae congue facilisis, lacus lorem scelerisque lacus, eget faucibus mauris leo a orci. Fusce a tellus quis elit feugiat sagittis. Maecenas volutpat, tellus sit amet dictum condimentum, quam sem sodales magna, at lacinia mi diam nec quam.

Başvuru Yap
Hemen İletişime Geç

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Integer dictum cursus arcu sed consectetur. Etiam consectetur, tellus vitae congue facilisis, lacus lorem scelerisque lacus, eget faucibus mauris leo a orci. Fusce a tellus quis elit feugiat sagittis. Maecenas volutpat, tellus sit amet dictum condimentum, quam sem sodales magna, at lacinia mi diam nec quam.

İletişime Geç

Sıkça Sorulan Sorular

Gayrimenkul kredisiyle satın alınan ev ipotekli mi olur?

Bankalar teminat olarak satın alınacak evi ipotek eder. Borç ödendiğinde ipotek kaldırılır. Bu bankaların risk konusunda aldığı bir önlemdir.

Ticari gayrimenkuller konut kredisi kapsamına girer mi?

Ticari olarak kullanılacak meskenler için konut kredisi verilmez. Ticari yatırım kredilerinden yararlanılabilir.

Gayrimenkul kredisiyle nasıl ev alınır?

Satın alınacak evin fiyatı belirlenerek bankaya bildirilir. Bu fiyat üzerinden verilebilecek kredi seçenekleri incelenir. Aylık taksit tutarını kişinin ödeyebileceği gelir belgesiyle kanıtlanır. Krediyi almak için başvuru belgeleriyle başvuru yapışmalıdır. Ancak onay alabileceğiniz şekilde başvuru yapmak için durum analizlerine göre çözüm üretilmelidir. Uzmanlarımızdan bu konuyla ilgili yardım alabilirsiniz.

Kimler gayrimenkul kredisi alabilir?

Ev almak isteyen ve aylık taksitleri ödeyebilecek belli geliri olan herkes konut kredisi alabilir.

Gayrimenkul kredisi hangi konutlar için alınabilir?

Tamamlanmış ancak 20 yaşını doldurmamış konutlar, Yapımı halen devam etmekteki konutlar, Proje halinde olan ya da başlangıç aşamasındaki konutlar, Kişilerin kendi arazileri üzerine yaptıkları veya inşaat ruhsatı çerçevesinde yapımı halen devam eden konutlar için gayrimenkul kredisi alınabilir.

Gayrimenkul kredisi faiz oranı neye göre değişir?

Bankanın kredi politikasına ve ülkenin ekonomik durumuna göre faiz oranları değişir. Vade olarak da 36 ay veya 60 ay gibi vadelerin faiz oranları farklı olur.
Başvuru Yap