icralık olanlara kredi verilir mi? https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/
https://hiperaktifkredi.com/uploads/news/thumb/kredi_cikmayanlara_kredi.jpg

İcralık Olanlara Kredi Verilir Mi?

İcralık Olanlara Kredi Verilir Mi? Kredi Verilmesi İçin Neler Yapılmalıdır?

14 Mart 2022

  Günümüzde birçok insan çeşitli ihtiyaçlardan dolayı kredi başvurusunda bulunur. Ancak kişiye özel kredi başvurusunda bulunmanın bankalara göre farklılık gösteren şartları mevcuttur. Bunlar arasında kredi notunun yüksek olması, yeterli bir gelire sahip olmak, gelir seviyesini beyan etmek ve daha önce belirli bir süre sigortalı çalışmış olmak gibi koşullar yer alır. Tüm bunların yanı sıra icralık olan kişilere kredi verilip verilmeyeceği de sıklıkla sorulan bir sorudur. İcralık olana kredi 2022 yılında belli koşullar dahilinde mümkündür. Bu noktada özellikle kişilerin icralık olma sebebi ve icralık oldukları kişi ya da kurumlar dikkate alınır.

  Aslında icralık olmak, sanılanın aksine sadece bankalarla alakalı bir durum değildir. Başka kişi ya da kurumlara olan borcunu ödemeyen kişiler de icralık olabilir. İcralık olan kişi, eğer bankalar haricinde bir kişi ya da kuruma karşı icralıksa, bu kişilerin borcunu kapatabilmek adına bankalardan kredi alma şansı vardır. Buna karşılık, bankalara borçlanan kişilerin kredi alma ihtimali çok düşüktür. 

  Aynı zamanda icralık olan kişilerin kredi almasını etkileyen farklı koşullar da bulunur. Bu noktada kişilerin belirli bir bankadan kredi çekebilmesi için aylık gelir oranı ve sicilleri değerlendirilerek karar verilir. Bu konu hakkında detaylı bir kredi değerlendirmesi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

  İcralık Olana Kredi Başvurusu Nasıl Olur?

  İcralık olana kredi verilip verilmeyeceği sık sık tartışılan bir konudur. İcralık olan kişilerin kredi başvurusunda bulunması belli koşullar dahilinde mümkün kabul edilir. Genellikle icralık olan kişilerin kredi başvurularında, aylık gelirlerini belgelemeleri beklenir. Bu durum, kişilerin bankaya düzenli olarak ödeme yapıp yapamayacağını belirlemek açısından son derece önemlidir. 

  İcralık olan kişiler, bankalara kredi başvurusunda bulunurken borç yapılandırma talebi adı altında başvuru yapılır. Bu genellikle uzun vadeli ve düşük taksitli bir yapılandırma sürecidir. Bu noktada ise aylık gelir belgesine ek olarak bankalar tarafından kefil ya da ipotek istenebilir. Bu gibi evraklarla başvuru yapıldıktan sonra ise kredi miktarı ve ödeme koşulları belirlenerek kredi talebi sonuçlandırılır. Genel olarak icralık olan kişilerin kredi çekebilmesi için bu adımları takip etmesi gerekir. 

  Ancak özellikle kamu bankalarının birçoğu bu gibi başvurularda kredi onayı vermeyebilir. Bu yüzden özellikle bu noktada özel bankalara başvurulması tavsiye edilir. Üstelik firmamızdan bu konu hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi alabilir ve kredi alma sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. 

  icralık olanlara kredi

  İcralık Olana Kredi Veren Bankalar 2022 Senesinde Hangileridir?

  2022 yılında icralık olan kişilere kredi, bazı özel bankalar tarafından verilmektedir. Ancak bu noktada herhangi başka bir banka tarafından icralık olan kişilerin kredi alma şansı çok düşüktür. Bankalardan kredi almak isteyen icralık kişilerin borç kapatma ya da borç transferi kredilerine başvurması gerekir. 

  Ülkemizde çeşitli bankalar, icralık olan kişilere kredi olanağı sağlar. Ancak bankalar, icralık olanlara kredi vermek için kişilerden çeşitli teminat ve belgeler talep eder. Bu prosedürler bankadan bankaya farklılık gösterse de genel olarak kredi çekmek isteyen kişilerden nüfus cüzdanı, gelir gösteren belge, ikametgâh, ipotek ya da kefil bilgi ve belgeleri istenir. Ayrıca bunlara ek olarak çeşitli bankalar, kredi için kişilerden borçlarının kapandığına dair belgeler talep edebilir. Bu ve benzeri koşullar dahilinde icralık olan kişilere kredi hizmeti veren bankalardan bazıları şu şekildedir:

  • Deniz Bank
  • QNB Finans Bank
  • ING Bank
  • Aktif Bank

  Halkbank İcralık Olana Kredi İmkanı

  Halkbank, icralık olana kredi veren bankalar arasında değildir. Bu nedenle icralık olan kişilerin başvuruları olumsuz sonuçlanır. Ancak borcunu kapatan kişiler, icra dairesine borcunu kapattığına dair belge beyan ederek kredi başvurusunda bulunabilir. Bunun dışında Halkbank, kredi verirken kişilerin aylık gelir miktarını, daha önce sigortalı olarak çalışıp çalışmadıklarını ve banka sicillerini de dikkate alır. Bütün bunlar ödeme planı aşamasında, kişilerin borcunu ödeyebileceğine dair göstergeler olduğu için önemlidir. 

  Vakıfbank İcralık Olanlara Kredi İmkânı

  Vakıfbank da tıpkı Halkbank gibi icraya düşmüş ve takipte olan borçları olan kişilere kredi veren bankalar arasında bulunmaz. Vakıfbank’a kredi başvurusunda bulunmadan önce icra borcunuzu kapatmanız gerekir. Takipte olan borçlarınızın ortadan kalktığında ise gerekli evraklarla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu noktada kredi notu, ödeme geçmişi gibi çeşitli faktörler dikkate alınarak gerekli değerlendirmeler yapılır. Bununla birlikte icralık olana kredi Ziraat Bankası gibi kamu bankaları tarafından da çoğunlukla verilmemektedir. 

  Yapı Kredi İcralık Olanlara Kredi İmkânı

  Yapı Kredi bankası, icralık olana kredi kartı ya da kredi hizmeti veren bankalar arasında değildir. Bu bankanın kredi vermesi için öncelikle kişilerin icra borcunun kapatılması ve sicillerinin düzeltilmesi beklenir. Bu koşullar karşılandığında ise kişiler Yapı Kredi bankasında kredi başvurusunda bulunabilir. 

   

  PTT İcralık Emekliye Kredi Veriyor mu?

  PTT, yasal takibe düşmüş borçları olan emeklilere kredi vermez. Bu nedenle başvuru yapmadan önce icra borcunun kapatılması gerekir. Genel olarak birçok banka gibi, PTT’de kredi başvurularında kişilerin kredi notunu ve sicil durumunu dikkate alır. Ancak bunun dışında emekli maaşını PTT’den alan kişiler icralık değilse, kefilsiz ve şartsız bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilir.

  Ziraat Bankası İcralık Olana Kredi Veriyor mu?

  Ziraat bankası icralık olan kişilere kefil ya da ipotek yoluyla dahi olsa kredi vermez. Ancak hâlihazırda icralık olmamış bir borcunuz varsa bu bankaya başvurarak yeniden yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede aylık gelirinize en uygun taksitlerle ödeme yapabilirsiniz.

  İcralık Olana Kredi Çıkar mı?

  İcralık olan kişilere kredi çıkması düşük bir ihtimal olsa da mümkündür. Aylık gelir belgesi, ipotek ya da kefil karşılığında çeşitli bankalar, icralık olan kişilere borç kapatma kredisi adı altında kredi desteği sağlamaktadır. Ancak bu konuda özel bankalar, kamu bankalarına oranla daha esnek davranmaktadır.

  Yorumlar
  Herhangi bir yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan siz olun.
  Yorum Yap
  Başvuru Yap