kamu personellerine kredi https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/
https://hiperaktifkredi.com/uploads/news/thumb/shutterstock_1322408957-593X413.jpg

Kamu Personellerine Kredi

Kamu Personellerine Kredi, Bankalar genel olarak kredi verirken, verdikleri krediyi geri alabilirler mi ona bakarlar yani baktıkları ilk kriterlerden biri budur.

30 Ekim 2020

  Kamu personelleri kredi çekmek için bankaya gittikleri zaman zaten başlangıçta bir adım önde başlarlar.  Bankalara başvuru yaptıklarında genel olarak olumlu sonuç alırlar. Özel sektör çalışanları acaba işten çıkartılır mıyım ? diye düşünürken, kamu personellerinde böyle bir korku yoktur.

  Hiperaktif Kredi olarak Kamu personellerine kredi alırken, hangi bankadan yüzde kaç oranla ve yüzde kaç faizle kredi alabililirler ve alabilecekleri en yüksek tutar ne olabilir bu konuda gerekli hizmeti ve bilgiyi vermekteyiz.

  Kamu Personellerine Kredi Alırken Nelere Dikkat Etmelidir ?

  Öncelikle Hiperaktif Kredi Danışmanlık Firması olarak Kamu Personellerine Kredi Alırken hangi hususlara dikkat etmeleri gerektikleri hakkında bir kaç bilgi sunalım.

  1. İhtiyacımız olan Kredi türünü belirlemeliyiz.
  • İhtiyaç Kredisi
  • Araba Kredi
  • Ev Kredisi
  2. Kredi ödemesi için aylık ödeyebileceğimiz miktarı belirlemeliyiz.

  Aylık ne kadar kredi taksiti ödeneceği ihtiyaç kredisi çekmeden önce belirlenmesi gereken en önemli kriterdir. Ülkemizdeki bankalar, bazı istisnalar hariç toplam aylık kredi ödemelerinin aylık gelirimizin %50’sini geçmemesini ister.

  Dünyada büyük finans şirketleri tarafından kabul edilen oranlama ise aylık gelirin %40’dır. Bu oranın belirlenmesinin nedeni, kredi ödemeleri haricinde kalan gelirin temel ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek seviyede olması gerekliliğidir. Ancak ülkemizde kayıt dışı gelirin çok olmasından dolayı bazen bankalar bu oranı esnetebiliyor.

  Bundan dolayı size tavsiyemiz, bankalar  size aylık ödemesi yüksek kredi verseler dahi, aylık düzenli gelirinizin en fazla %40’na kadar kredi kullanmanızdır. Örneğin, aylık 2.000 TL geliri olan bir kişi en fazla 800 TL kredi ödemelidir.

  3. Kredi Vadesinin doğru ayarlanması;

  Burada ihtiyaç kredisi için ödeyeceğimiz miktar ve kaç ay ödeyeceğimiz önemli bir rol almaktadır. Çoğu Kamu Personeli kredi aldıktan sonra onu hemen ödeyip kapatmak ister. Ancak kredi vadesini ayarlarken Maaşın kalan kısmının temel ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılayacak şekilde ayarlanması çok önemli bir kuraldır.

  Sizler için en ideal ödeme planını çıkartma konusunda Hiperaktif kredi danışmanlık daima yanınızdadır.

  4. Çekebileceğimiz en yüksek kredi tutarının hesaplanması

  Kredi tutarı için aylık ödeyebileceğiniz tutarı ve kaç ay vade ile ödeyebileceğinizi çarparak ortalama alabileceğiniz kredi tutarını hesaplayabilirsiniz. Ya da sizler için Hiperaktif Kredi olarak herşeyi hesaplayıp sunabiliriz. Ancak İhtiyacımızdan fazla kredi çekmek çok yanlış bir davranış olmakla birlikte bütçemize ek bir maliyet getirmektedir.

  5. Sizler için kredi kullandığınız süre boyunca oluşabilecek tüm masrafları hesaplayalım

  Kredi süresi boyunca çıkabilecek masrafların hesaplanması, bahsettiğimiz hesaplamalar arasında en zor olanıdır. Masrafları daha kolay hesaplamak için tahmin edilebilen ve tahmin edilemeyen masraflar olarak ikiye ayıralım. Tahmin edilemeyen masraflar doğal olarak hesaplanamaz, ancak bu durumlar için ek bir bütçe ayırabiliriz. Tahmin edilebilen tatil, evlilik, eğitim vb. masraflar ise kredi çekilirken hesaba katılmalı ve aylık kredi ödemelerimizi buna göre hesaplamalıyız.

  Bu tarz masrafları hesaplanmadan aylık ödemelerimizi planlamamız durumunda, kredinin geç ödenmesine hatta batık krediye dönüşmesine dahi sebep olabiliriz.

  Bahsettiğimiz durumlardan da anlaşıldığı gibi kredi kullanacak bir kişi kendi ödeme şartlarını kendisi ayarlamalıdır.

  Yorumlar
  Herhangi bir yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan siz olun.
  Yorum Yap
  Başvuru Yap