kredi alamıyorum ne yapmam gerekli https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/
https://hiperaktifkredi.com/uploads/news/thumb/shutterstock_1188858853-593X413.jpg

Kredi Alamıyorum Ne Yapmam Gerekli

Kredi Alamıyorum Ne Yapmam Gerekli, kredi alma konusunda herkes bir takım bilgileri merak eder. Kredi almak için ne yapmam gerekli , sicilim temiz ama kredi alamıyorum, bankalar bana kredi vermiyor gibi.

02 Kasım 2020

  Kredi alırken bankalar gelirinizden, ödemelerinize, üstünüze kayıtlı mal varlıklarına kadar herşeyi dikkate alırlar. Düzenli bir geliriniz var mı, borçlarınızı zamanında ödüyor musunuz gibi seçenekler kredi puanınızı , doğal olarak da kredi alma durumunuzu yüksek ölçüde etkilemektedir.

  Kredi Alamıyorum Ne Yapmam Gerekli?

  Bankalar kredi vermiyorsa öncelikle bunun altında yatan sebebi öğrenmek gereklidir. Hiperaktif kredi danışmanlık firması olarak sizler için bu soruları cevaplıyoruz ;

  Duygusallığı bırakıp gerçekçi olmanız gerekir ;

  İlk olarak bankaların kâr amaçlı birer ticari kurum olduğunu, kurumun sürekliliği için de basiretli bir tacir gibi davranmak zorunda olduğunu kabul etmekle başlamak ve konuyu duygusallıktan uzaklaştırmak gerekir.

  Banka ile başvuru sahibi arasındaki kredi ilişkisi ticari bir ilişkidir ve bu ilişki öncesinde her iki taraf da riskini ve kazancını hesaplar. Başvuru sahibinin dilediği bankayı seçme hakkı olduğu gibi bankaların da geri ödemelerde sorun yaşamayacağı bireylere kredi vermeyi tercih etme hakkı olduğunu unutmamak gerekir.

  Bu yaklaşımı benimsemek, kredi almak isteyenler için sonuca yönelik davranışlar geliştirmek için önemli bir adımdır. Kızmak, söylenmek sadece içinizi rahatlatır, sorunu çözmez !

  Gelir düzeyiniz yeterli bulunmadı mı?

  Banka almak istediğiniz kredi için yeterli geliriniz olmadığı sonucuna varmışsa, varsa ek gelirlerinizi (kira geliri, eşinizin ya da diğer aile bireylerinin gelirlerini) beyan edebilirsiniz. Genellikle belgelenebilir gelirler esas alınsa da belgeleyemediklerinizden de bahsetmeniz faydalı olur.

  Esas olan gelir gider durumunuz olduğundan kira, elektrik gibi sorumluluğunuzda olmayan giderleriniz hakkında da bilgi verin. Eğer siz bu krediyi düzenli ödeyebileceğinizi düşünüyorsanız bankayı ikna etmenin yolu bulunabilir. Ancak siz de bu konuda şüpheli iseniz kredi işini bir kez daha düşünmenizde fayda var.

  Bir başka yol da gelirinize uygun taksit tutarını belirlemek olabilir. Daha uzun vadeli bir kredi ile taksit tutarlarını azaltmayı düşünebilir, bankaya da bunu önerebilirsiniz.

  Bir bankadan elin boş çıktıysanız diğerini deneyebilirsiniz ;

  Bu hataya düşmeyin, her bankaya başvurunuzun diğer bankalar tarafından görüldüğünü biliyor muydunuz ? Hiperaktif kredi tek bir başvuru ile hangi bankadan ne kadar kredi alabileceğinizi hesaplayarak, sizler için en uygun kredi oranını bulmaktadır.

  "Neden kredi alamıyorum?" sorunuzun cevabı için YouTube videomuzu izleyebilirsiniz.

  Yorumlar
  Herhangi bir yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan siz olun.
  Yorum Yap
  Başvuru Yap