kredi başvurusu yapmak https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/
https://hiperaktifkredi.com/uploads/news/thumb/shutterstock_688036339.jpg

Kredi Başvurusu Yapmak

Kredi başvurusu yapmak terimi, çok basit görünse de içerisinde birçok teknik ve madde bulunduran bir eylemdir. Bankalara kredi başvurusu yaparken en önemli hususlardan biri başvuru şekli, başvuru miktarı ve istenilen vade seçenekleridir.

05 Kasım 2020

  Kredi Başvurusu Yapmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  Kredi nedir ; Kredi, bir kimseye belirli bir süre sonra geri almak kaydıyla satın alma gücü sağlanması veya bu gücün devredilmesi olarak tanımlanır. Bu sözü edilen nakdi kredi tanımıdır. Ancak bankalar bir tüzel ya da gerçek kişi lehine garanti ve kefalet vererek de kredilendirme yapabilir.

  Kredi başvurusu yaparken bankaların istediği kriterlere dikkat etmemiz halinde, başvurumuz çok daha hızlı ve olumlu bir şekilde sonuçlanmaktadır. Dikkat edilmesi gereken kriterleri bir kaç madde halinde açıklayalım ;

  • Yüksek kredi puanı
  • Düzenli bir gelir
  • Temiz bir sicil

  Kredi Başvurusu Yaparken En temel maddeler olmakla birlikte bankalar ilk olarak kredi puanımıza bakarlar. Kredi puanımız yaptığımız kredi kartı ödemeleri, kredi ödemeleri ve kredili mevduat hesapları dahil olmakla birlikte tüm banka işlemlerimizi kapsar. Düzenli bir kredi ve kredi kartı ödememiz varsa, geçmiş dönemde kredi borçlarınızı zamanında ve düzenli olarak ödediyseniz kredi puanınız çok yüksek çıkacaktır.

  Düzenli bir gelir ; bankaların kredi verirken baktıkları ikinci kriterlerden biri de düzenli belgelenebilir bir gelirimizin olmasıdır. Bilinmelidir ki, bankalar hayır kurumu değil birer ticarethanedir. Kar elde etmeden tabiki bize kredi vermeyecektir.

  Temiz bir sicil ; kredi sicilimizin ve geriye dönük olarak icralık, takibe girme gibi bir durumumuz olduysa kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanma ihtimali vardır.

  Kredi Başvurusu Yapmak; Çok fazla başvuru kredi sicilimizi olumsuz etkiler ; Kredi çıkmıyor diye bütün bankalarda tek tek şansımızı denemek, daha çok şans değil, daha çok şanssızlıkdan başka birşey değildir. Doğru duydunuz evet…. Çok başvuru çözüm değil, yaptığınız her kredi başvurusu bddk tarafından diğer bankalarca görüntülenebildiğini unutmamalı ve kredi puanınızı olumsuz etkilemek yerine müşteri temsilcilerimiz tarafından tek bir başvuru ile direk sonuca gidebilirsiniz.

  Kredi Türleri, Hangi Krediye Başvurmalıyım?

  Bankaların dönem dönem sundukları özel kredi paketleri mevcuttur ve kredi başvurusu yaparken işimize yarayacak en ideal kredi paketini seçmek yararımıza olacaktır. Kredi türlerinden biraz bahsedelim ;

  İhtiyaç kredisi ( bayram kredisi, okul kredisi, tatil kredisi, borç kapama kredisi, v.b. )

  • Konut kredisi
  • Araç kredisi
  • Emekli kredisi
  • Kobilere kredi
  • Ticari krediler
  • Sağlık kredileri
  • Kamu kredisi
  • Asker kredisi
  • Çiftçiye kredi

  gibi birçok kredi çeşidi mevcut olmakla birlikte en çok tercih edilen kredi türü bireysel ihtiyaç kredisidir. Çünkü genelde küçük miktarlarda ve zorunlu ihtiyaçlarla kredi çekilmektedir. Bireysel ihtiyaç kredileri, 50.000 tl’ye kadar tutarda ve 60 aya varan vade seçenekleriyle çekilebilir.

  Hiperaktif kredi danışmanlık firması olarak vatandaşlarımızı her zaman doğru yönlendirmekte ve %100 e varan oranlarda başarıya ulaştırmaktayız.

  Yorumlar
  Herhangi bir yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan siz olun.
  Yorum Yap
  Başvuru Yap