Kredi kartı kullanımı doğru şekilde gerçekleştirildiğinde, avantaj olarak size büyük rahatlık ve ihtiyaçlarınız için gereken fırsatların hepsini bir arada sağlayabilir. Bir düşünün hem ödemelerinizi sonraki aya erteleyebiliyor hem de nakitinizi elinizde tutarak avantaj sahibi oluyorsunuz. 

Kredi kartı iyi bir ödeme performansı oluşturmanıza, ileride doğabilecek kredi ihtiyacınızda borcu yönetme yeteneğinizi geliştirmenize katkı sağlar.

Kredi kartından en iyi şekilde yararlanmanın 7 temel adımı:

  1. Bilinçli kullanın: Kartınız sizin sahibiniz değildir. Onu yönetmeyi bilerek, kartınızın tamamını kullanmaktan kaçının. Zorunlu değilseniz limitinizin %50’sini geçmemeye çalışın. Nakit çekim kullanmanız gereken durumlarda öncelikle bir durup düşünün; bunu yaptığınız takdirde ihtiyaç kredinizde kullanabileceğiniz kredi limitlerini doldurmuş olabilirsiniz.
  2. Zamanında ödeme yapın: Ödemeyi zamanında yapmamak ödeme zorluğu yaşamanızın göstergesidir. Bankalar zorlanan müşterilere yeni limitler açmayı daha riskli görürler. Bu durumda yapmanız gereken en doğru şey minimum ödeme miktarından daha fazla ödeme sağlamanız olur. Ödeme performansınızın skorunuzu direkt etkilediğini unutmayın.
  1. Borcun tamamını ödeyin: Borcun tamamını ödemek, ödemede zorluk yaşamadığınız ve ihtiyacınıza göre kart kullanımı sağladığınız anlamına gelir. Yeni bir kredi riski için size ödeyebilir özelliği kazandırır.
  2. Skorunuzu bilin: Kredi veren bankalar ilk olarak skorunuza ve kredi geçmişinize bakar. Borç alma ve geri ödemede ne kadar güvenilir olduğunuzu teyit ederler.
  3. Düzenli SKS (Simülatörlü Kredi Sorgulama) raporunuzu kontrol edin.
  4. Harcamalarınızı kontrol edin: Ay içinde yaptığınız harcamaları ve geçmiş ay harcamalarınızı kontrol etmek, bakiyelerinizi bilerek ilerlemenizi sağlar.
  5. Danışmanlık hizmeti alın: İyi bir finans hayatınızın olmasını istiyorsanız ve kredi kullanırken sorun yaşamak istemiyorsanız güvenilir bir kurum ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

İyi bir kredili yaşam standartlarına sahip olmanız için yeterli gereçlere artık sahipsiniz.

Hangi karta sahip olmanız gerekiyor, hangi kart size daha fazla avantaj sağlar gibi kart başvurularınızla ilgili tüm sorularınız için müşteri hizmetlerimiz her an müsait, arayabilirsiniz.

Hemen başvurun.

 

Başvuru Formu

Bu formu doldurarak Gizlilik politikası koşullarını kabul ettiğimi beyan ederim.
Bu formu doldurarak KVKK koşullarını kabul ettiğimi beyan ederim.