Sermaye Kredisi

sermaye kredisi
https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/sermaye-kredisi/

İşletmelerin faaliyet döngüsünde kullanılmak üzere kısa ve orta vadeli sermeye kredisi olanakları vardır. Bankalar işletmelerin yatırımları için ihtiyaç duydukları nakit ihtiyacını bu şekilde finanse eder. İşletmenin mal ve hizmet üretiminden satış ve pazarlama süreçlerine kadar her aşamada günlük faaliyetlerini devam ettirebilmeleri için kısa sürede paraya çevrilen varlıklara sahip olmaları gerekir. Günlük faaliyetlerin devam etmesini sağlayan, kısa sürede nakde çevrilen varlıklar sermayedir. İşletme sermeyesi öz kaynaklardan karşılanamadığı durumlarda kredi yolu ile finanse edilir. İşletme sermeyesi bir işletmenin can damarlarını oluşturur. Bu nedenle hızlı şekilde finanse edilmesi önemlidir.

İşletme sermayesi için:

 • İşletmelerin tam kapasiteyle çalışabilmesi,
 • Kısa vadeli olan yükümlülüklerini yerine getirmesi,
 • Üretimin aksaklığa uğramaması,
 • Faaliyetlerin verimli şekilde sürdürülebilmesi açısından oldukça önemlidir.

Bankalar ve finans kuruluşları firmalara ihtilaçlarına göre işletme sermeyesi kredisi kullandırır. Doğrudan işletme sermeyesi kredisi ve ihracata yönelik sermaye kredisi olanakları sunulur. Sektör fark etmeksizin faaliyetlerini sürdüren tüm işletmeler sermaye kredisinden yararlanabilir. İşletmeniz için en doğru finansal çözümleri Hiperaktif Kredi olarak alanında deneyim sahibi uzmanlarımızın analiz sonuçları ile öğrenebilirsiniz.

 

sermaye kredisi
https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/sermaye-kredisi/

Sermaye Kredisi Nedir İşletmeler İçin Neden Önemlidir?

Bir şirketin kasa, stoklar, vadeli alacaklar, kısa vadeli borçlar ya da banka borçlarının çıkarılmasıyla elde edilen tutar işletmenin sermayesidir. İşletme sermeyesi ekside olduğunda şirket için işler yolunda değil demektir. Bir işletmenin finansal gücünü işletme sermayesi gösterir. İşletme sermeyesi ihtiyacını yönetmek için sermeye kredisi çözümlerini değerlendirmek gerekir. Uluslararası ticaret finansman olanakları sunan ihracata yönelik işletme sermayesi global pazarda büyümek için tercih edilebilir. Sermeye kredisi şirket faaliyet döngüsünün finansmanı için sunulan ticari kredidir. Bankalar işletme sermayesini uzun vadeli, finanse etme riskini almazlar. Bu nedenle kısa vadeli finans çözümleri sunarlar. İşletme sermeyesi ihtiyacının finansmanı için avantajlı kredi seçenekleri değerlendirilebilir. Sermeye kredisi işletmeler için hayati önem taşır. Doğru yönetilen işletme finansmanı şirketin başarılı olmasını sağlar. Şirketin faaliyet döngüsünde açıklar olmadan devam edilmesi için kısa vadeli sermaye kredileri kullanılabilir. Kriz dönemlerindeki potansiyel nakit akışı ile ilgili sorunlar sermeye kredisi alınarak çözülebilir. Kredi başvurusu yapmadan önce işletmenin finansal durum analizi, bankaların verdiği kredilerin analizi yapılmalıdır. İşletmeniz için avantajlı finansal çözümler sağlayacak ideal sermeye kredisini profesyonel analizlerimizin sonuçlarına göre belirleyebilirsiniz.  İşletme sermeyesi ihtiyaçlarınıza göre belirlenecek kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Sermeye kredisiyle ilgili işletmeye özel analiz tekniklerimizden yararlanabilirsiniz. Kredileri başvurularınızın olumlu sonuçlanması için Hiperaktif Kredi olarak uzmanlığımızdan kolaylıkla yararlanabilir, kredi notunuzu bu şekilde yükseltebilirsiniz.


İhracata Yönelik Sermaye Kredisi Nedir, Ne Gibi Avantajları Vardır?

Uluslararası ticari etkinliklerde bulunan şirketler için ihracata yönelik sermeye kredisi olanakları sunulur. Resmi ihracat destek kurumlarının sağladığı krediler ihracatın geliştirilmesini hedefleyen iş geliştirme kredisi olanaklarından biridir. Türk Eximbank resmi ihracat destek kurumu olarak kısa vadeli, orta vadeli krediler ve döviz kazandırıcı hizmetler kapsamında krediler sağlar. İhracata yönelik sermeye kredisinin sunulma durumların şu şekildedir. İşletmelerin sermaye harcamalarına yönelik olarak verilebilir. Ayrıca harcama belgelerine dayalı olur. Bu krediler 1 yıl geri ödemesiz sonrasında ise 5 yıla kadar da vadelidir. Firmalar için 50 milyon ABD Doları limiti vardır. İstenen belgeler arasında banka teminat mektubunun yanı sıra KGF kefaleti belgesi ve/veya devlet iç-dış borçlanma senetleriyle teminatlandırma yer alır. Firmalara özel ihracat kredisi veren diğer bankalardan alınabilecek krediler de bulunur. Yurt dışında faaliyet gösteren şirketler için ihracat hacmini arttıracak kredi ve sigorta olanakları vardır. Genel olarak ihracata yönelik krediler şu şekildedir;

 • Kısa Vadeli İhracat Kredileri
 • Özellikli Ola Krediler
 • Döviz Kazandırıcına Dayalı Hizmetler Kapsamındaki Krediler
 • İhracata Yönelik Hazırlık Kredileri
 • İhracata Yönelik Olan Orta ve Uzun Vadedeki İşletme Sermayesiyle Yatırım Kredileri
 • Avrupa Yatırım Bankası ile ilgili Kredileri
 • İhracata Dönük Olan Üretim Süreçleri İçin Finans Kredileri
 • Serbest Bölgelere Yönelik Olan Krediler

İhracata yönelik kredilerde işletmeler için birçok kolaylık ve avantaj sunulur. Yurtdışında satış yapıyorsanız ya da yurt dışına açılmak istiyorsanız ihracata yönelik destekleyici kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Şirketiniz için ihracata yönelik sermeye kredisi almanızı kolaylaştıracak uzman desteğimizden yararlanabilirsiniz.

 


Sermaye Kredisi Hakkında Merak Ettikleriniz

İşletme sermeyesi finansmanında kullanılabilecek sermeye kredisi farklı dinamiklere sahiptir. Hiperaktif Kredi olarak sıklıkla bu konuda sorular alıyoruz.

 

 

 

SİZE UYGUN SERMAYE KREDİSİ size uygun sermaye kredisi https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/sermaye-kredisi/
SİZE UYGUN SERMAYE KREDİSİ

Kredi Hesaplama Aracı

Hiperaktif Kredi danışmanlığına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Şirketimizle ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçin. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.


Kredi Tutarı Kredi Vadesi Kredi Faizi BSMV KKDF Taksit Tutarı

Ay Taksit Tutarı Anapara Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara
Hemen Başvuru Yap

Hemen bizimle iletişime geçin. sizin için en iyi çözümü birlikte bulalım.

Başvuru Yap
Hemen İletişime Geç

Hemen bizimle iletişime geçin. sizin için en iyi çözümü birlikte bulalım.

İletişime Geç

Sıkça Sorulan Sorular

İşletme sermaye kredisinin türleri nelerdir?

Sermaye kredisi Spot TL, Rotatif TL, Dövize endeksli kredi, Erken kapama opsiyonlu kredi, iskonto ve iştira kredisi olarak tercih edilebilir.

Semaye kredisi nereden alınır?

Türk Eximbank kaynaklı krediler hem bu kuruluştan hem de diğer bankalardan alınabilir. Ayrıca özel bankaların işletmeler için özel olarak hazırladığı sektörel destek paketleri de vardır. Hangi kredinin işletmeniz için avantajlı olduğunu simülatör kredi sorgulama hizmetimizden yararlanarak öğrenebilirsiniz.

Sermaye kredisi ne işe yarar?

Sermaye kredisinin şirketler için nakit akışını yönetmek, işletme sermayesini arttırmak, borçları azaltmak, faaliyet döngüsünü sekteye uğratmamak gibi önemli işlevleri vardır. Kısa vadeli yatırımlar için kullanılabilir. Bilançoyu iyileştirmek için sermaye kredisi kullanılabilir.

İşletme sermaye kredisi alma şartları nelerdir?

İşletmenin 6 aylık dönemde faaliyet göstermiş olması, kredi notunun düşük olamaması, resmi olarak işletmenin faaliyete olduğunun gösterilmesi aranan önemli şartlardır.

Kamu bankalarının sermaye kredisi seçenekleri nelerdir?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilen İşe Devam Kedisi ekonomik istikrarı desteklemek amacı ile son dönemde devreye girmiştir. KOBİ ve KOBİ dışı işletmeler bu krediden yararlanabilir.

Sermaye kredisi faiz oranları nasıldır?

Sermaye kredisi veren kurumlar ve bankaların faiz uygulama sistemleri farklıdır. Faizler ekonomik dalgalanmalara göre değişebilir. Spot kredide alınan kredinin aylık faiz tutarı sabittir. Ayrıca KOSGEP gibi kuruluşların faiz desteği sunan kredi uygulamaları da bulunur. Düşük faiz oranlarıyla en avantajlı krediyi bulmak istiyorsanız finans uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
Başvuru Yap