Ticari Kredi

ticari-kredi
https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/ticari-kredi/

Bankaların bireysel ve ticari kredi olanakları farklı şekilde yapılandırılmıştır. Bu tarz krediler özellikle işletme sahiplerine özel verilen krediler olup spot ve rotatif kredi olarak da ikiye ayrılır. Teminat mektubu şeklinde, nakit olarak, kontragranti, aval, akreditif, nakdi ve gayri nakdi olarak verilebilir. İşletmenin geliştirilmesi için bankalardan ticari kredi alınabilir. Ticari kredilerden ticari faaliyetler yapan ve ticari faaliyetlerini belgeleyen işletme sahipleri yararlanabilir. Şirketler için ticari kredilere yönelik seçenekler oldukça fazladır. Bankalar şirketler için özel kredi olanakları sunar. Ancak her ticari faaliyetin yürütülmesi farklı olduğundan ihtiyaç duyulan kredi türü de farklı olacaktır.

Bir şirketin ne amaçla kredi almak istediği, gelir ve ödeme olanakları, işi büyütmek ya da toparlamak için mi kredi istendiği kredi türünü belirlemede etkilidir. Kredi tutarı, faiz oranı, vade süresi kredinin koşullarına göre değişir. Şirketiniz için en avantajlı ticari krediyi finansal analiz ve bankaların kredi analizi ile bulabilirsiniz. Hiperaktif Kredi olarak özel bir sistemle ihtiyaçlara göre en uygun kredi seçeneklerini buluyoruz. Simülasyonlu kredi sorgulama sistemimiz şirketinizin durumuna ve ihtiyaçlarına göre en ideal kredi seçeneklerini analiz eder. Finansal uzmanlarımızdan hızlı ve en avantajlı ticari krediyi nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

ticari kredi
https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/ticari-kredi/

Ticari Kredi Türleri Nelerdir?

Şirketler mali planlamalarına göre farklı ticari krediler kullanabilir. Ticari faaliyetlerin alanı, ekonomik dinamikler, şirketin gelişim süreçleri ticari kredi seçimini belirler. Her şirket için tüm kredi türleri ideal değildir. Global çapta başarılı büyük şirketler için bankalar açık kredi sunabilir. Küçük işletmeler için teminatlı krediler verilebilir. Bankadan nakit kredi yerine teminat mektubu gibi güvence kredisi de alınabilir. İşe yeni başlayan girişimciler sermaye kredisi de alabilir. Şirketler dönemsel olarak farklı kredi seçeneklerini değerlendirebilir. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve mali olanaklarını farklı düzenleyen şirketler için sunulan ticari kredi türleri şunlardır;

  • Rotatif Kredi: Borçlu cari hesap olarak da bilinen rotatif ticari kredi sürekli kredi kullanımını mümkün kılar. Kredi kartı mantığı ile çalışan bu ticari kredide 3 aylık periyotlarda faiz ödemesi yapılır. Yılsonunda faiz oranları değişebilir. 
  • Spot Kredi: Ödeme tutarının, faizin ve vadenin sabit kaldığı ticari kredi türüdür. Faiz dalgalamalarından etkilenmek istemeyen şirketlerin dönemsel olarak kullandığı bir kredidir.
  • Açık Kredi: Bankaların güvenilir şirketlere sunduğu güvence ya da teminat istenmeden verilen ticari kredi seçeneğidir. Bu krediyi banka sadece güvendiği şirketlere yetkili imzasıyla verir. 
  • Gayrinakdi Kredi: Bankadan borç olarak para değil de bankanın garantisini almak demektir. Bankanın teminatı mektupla ya da başka belgelerle ifade edilir.
  • Teminatlı Kredi: Düşük faiz oranıyla bankaların şirketlere teminat karşılığı verdiği nakdi kredi çeşididir. Bankalar riski azaltmak amacı ile şirketlerden teminat ister.

Ticari Kredi Almak İçin Hangi Şartlara Uymak Gerekir?

İşletme sahiplerine verilen ticari krediyi alabilmek için kredi başvurusu yapan kişinin mutlaka faaliyet halinde olan bir işletmesi olmalıdır. İşletmenin ödeme gücünün analiz edilmesi için dönemlik finansal raporlarını sunması gerekir. Kredi başvurunda her banka farklı koşullar sunabilir. İstenen belgeler ve teminatlar değişebilir. Ancak temelde işletme sahibinin temel evrakları sunması şarttır. Ticari kredi için gereken temel evraklar imza sirküleri, firmanın vergi levhasının yanı sıra şirketin bağlı bulunduğu ticaret odasının kaydı ile resmî gazetelerin nüshasıdır. Bankadan bankaya ticari kredi şartları ve koşulları değişkenlik gösterse de temelde bir işletmenin varlığını ve faaliyetlerini ispat etmesi gereklidir. Küçük işletmeler, global büyük şirketler, orta ölçekli işletmeler için sunulan farklı ticari kredi seçenekleri bulunur. Bankaların uluslararası ticaret finansmanı kredileri ile dünyaya açılan birçok şirket vardır. Hangi krediyi almak gerekir diye merak ediyorsanız profesyonel finansal çözüm desteğimizden yararlanabilirsiniz. İşletmenizin geçmişi, şu anki durumu, hedefleri analiz edilerek banka kredi veri tabanı analizleriyle eşleştirilir. Bu şekilde hızlı ve güvenilir olarak şirket için en avantajlı ticari kredi seçenekleri değerlendirilebilir.


Ticari Kredi Hakkında Merak Edilenler

Şirketlerin gelişim ve büyümesini destekleyen ticari kredilerle bireysel ihtiyaç kredisi oldukça farklı işler. Ticari bankacılıkta kullanılan terminoloji ve yöntemler farklıdır.

SİZE UYGUN TİCARİ KREDİ size uygun ticari kredi https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/ticari-kredi/
SİZE UYGUN TİCARİ KREDİ

Kredi Hesaplama Aracı

Hiperaktif Kredi danışmanlığına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Şirketimizle ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçin. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.


Kredi Tutarı Kredi Vadesi Kredi Faizi BSMV KKDF Taksit Tutarı

Ay Taksit Tutarı Anapara Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara
Hemen Başvuru Yap

Hemen bizimle iletişime geçin. sizin için en iyi çözümü birlikte bulalım.

Başvuru Yap
Hemen İletişime Geç

Hemen bizimle iletişime geçin. sizin için en iyi çözümü birlikte bulalım.

İletişime Geç

Sıkça Sorulan Sorular

Esnaf kredisi faizleri ne kadar?

Kredi faizleri, vade süresi ve diğer detaylar kredi türüne ve banka politikasına göre değişir

Ticari kredi uygulamaları nelerdir?

Bu krediler, nakdi ya da gayrinakdi olabildiği gibi, teminatı mektubu, kontrgaranti, akreditif, aval gibi kredi uygulamaları şeklinde de olabilir.

Ticari kredi başvurusu nasıl yapılır?

Bankanın müşterisi olan ve olmayanlar için uyguladığı başvuru koşulları farklıdır. Online ticari kredi başvurusu yapılabileceği gibi bankaya gidilerek de başvuru yapılabilir.

Ticari kredi faiz oranları ne kadardır?

Bankadan bankaya ve kredi çeşidine göre faiz oranları farklılık gösterir. Spot kredide faiz oranı sabittir. İşletmeniz için en avantajlı faiz oranlarını öğrenmek istiyorsanız finansal uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Ticari kredi kaç günde sonuçlanır?

Doğru analizler yapılarak doğru bankaya doğru kredi seçeneğine başvuru yapılırsa kısa sürede kredi onayı alınabilir.

Ticari kredi nasıl alınır?

Ticari kredi almak için öncelikle en uygun banka kredi seçenekleri ve şirket mali analizlerinin yapılması gerekir. Sonuçlara göre garanti onaylanacak krediye başvurulabilir.

Ticari kredi için başvuru şartları nelerdir?

Bankaların başvuru için istediği belgeler, aradığı şartlar ve teminat konuları değişebilir. Ancak genel olarak ticari krediye başvurmak için faaliyette olan bir şirketin faaliyetleri belgelenmelidir. Vergi levhası, şirketin bağlı olduğu ticaret odasına kaydının resmi belgesi, imza sirküleri ticari kredi başvurunda gereklidir.

Ticari kredi nedir?

İşletmelerin finansal faaliyetlerini sürdürmeleri ve büyümeleri için bankaların verdiği kredi türü ticari kredidir. Ticari faaliyet belgesi olan herkes ticari kredi olanaklarından yararlanabilir.
Başvuru Yap