Uluslararası Ticaret Finansmanı

uluslararası-ticaret-kredisi
https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/uluslararasi-ticaret-finansmani/

İthalat ve ihracat alanında faaliyet gösteren şirketler özel finansman olanaklarından yararlanabilir. Dış ticaretin finansmanında kullanılabilecek uluslar arası kaynaklar, banka kredileri ve devlet destekleri bulunur. Türkiye İhracat Bankası A.Ş. (Eximbank) tarafından sunulan devlet destekli krediler bankalar aracılığı ile alınabilir. TCMB Reeskont ve Avans Yönetmeliğine göre sağlanan kredilere de bankalar aracılık eder. Bankalar dışında finansman için farklı alternatifler vardır. İthalat ve ihracat finansmanı için kullanılabilecek yöntemler çok çeşitlidir. Bu yöntemlerin seçilmesi uzmanlık ister. Bu yöntemler, ihracatçılara yönelik nakit şekilde olan finansman alternatifleri, alacak iskontosuna dayanan nakdi finansman yöntemleri, kur riskine karşı korunma yöntemlerinin yanı sıra ithalatın finansmanında kullanılacak uluslararası kaynaklar yer alır. Dış ticaret finansmanı ihracatçının ya da ithalatçının sevkiyat öncesi ve sonrası süreçlerde kredi ya da sigorta ile desteklenmesini kapsar.

Dış pazarda rekabet gücünü arttırmak için dış ticaret yapan firmalara sağlanan kredi ve kolaylıklar vardır. Dış ticaretin finansmanı ve teşviki ülke ekonomisi açısından önemlidir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dış ticareti desteklemek amacıyla kurulmuş olan resmi finansman kuruluşu Eximbank’tır. Resmi ihracat kuruluşu olarak garanti, sigorta ve kredi olanakları sunar. Dış ticaret hacminizi geliştirecek garanti, sigorta ve kredilerden yararlanmak için Hiperaktif Kredi uzmanlarımızdan her konuda danışabilirsiniz. İşletmenizin şartlarını en doğru şekilde değerlendirerek uluslararası ticarette kullanılacak en doğru kredilere ulaşmanızı sağlıyoruz. Danışmanlık hizmetlerimiz ile başvurularınızın olumlu sonuçlanma oranı da yükselir.

uluslararası kredi
https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/uluslararasi-ticaret-finansmani/

Uluslararası Ticaret Finansmanı İçin Aranan Kriterler Nelerdir?

Dış ticareti desteklemeyi amaçlayan uluslararası ticaret finansmanından yararlanabilmek için ithalat ya da ihracat alanında faaliyet göstermek gerekir.  Finansmana başvuran şirketin nakit akışının pozitif olması beklenir. Acil nakit ihtiyacı olan firmalar için farklı kredi seçenekleri vardır. Reel sektör içinde faaliyet gösteren Türk şirketleri bu finansman olanaklarından yararlanabilir. Sektör fark etmeksizin kobiler ve tüm diğer şirketler dış ticaret finansman desteklerini değerlendirebilir. Dış ticaret sigorta ve kredilerinden yararlanabilmek için yurt dışından mal ve hizmet alıyor olmak ya da yurt dışına mal ve hizmet satıyor olmak gerekir. Son altı aylık dönemde ithalat ya ihracat kayıtlarının olması da aranan kriterler arasında yer alır. Mal alım satımı yurt dışı ticaretin temelidir. Bu doğrultuda dış ticaret finansman destekleri dünyaya açılan tüm firmalara fırsatlar sunar. Dış ticaret yapan firmalar birçok finansman kaynaklarından yararlanabilir. Bunlar; prefinansman veya kabul-aval kredileri, lehlerine açtırılmış olan akreditiflerin yanı sıra ihracat vesaikinin iştiraya verilmesi ve karşılığında da avans alabilme gibi kaynaklar bulunur. Ayrıca senet emtiası karşılığında da bankalardan avans temin edilmesi imkanı vardır. Senet forfaitingi yaptırılması, factoring finansmanıyla factoring şirketleri aracılığı ile krediler, Türk-Eximbank aracılığı ile özel ihracat kredisi sayılabilr. Hangi finansman kaynağının firmanız için daha avantajlı olacağını öğrenmek için Hiperaktif Kredi finans uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında deneyimli çalışanlarımız sizi en doğru şekilde yönlendirir.


Türk Eximbank Kredi Programları Nelerdir?

Resmi ihracat kuruluşu Eximbank’ın kısa vadeli ihracat kredileri, uzun vadeli ihracat kredileri, kredi garanti fonu, döviz kazandırıcı hizmetler kapsamında kredi programları bulunur. Kısa vadeli ihracat kredileri çok çeşitlidir. Her bir kredinin kendine has avantaj ve dezavantajları bulunur. Finansal danışmanlarımız sizin finansal durumunuzu en iyi şekilde değerlendirerek size uyacak kredilerin hangisi olduğunu belirler. Ayrıca orta ve uzun vadeli ihracat kredilerinde sunulan seçenekler yatırım ve iş geliştirme kredisi olarak farklı seçenekler sunar. Bu seçenekler arasında doğru şekilde seçim yapmak önemlidir. İhracata yönlik çok fazla yatırım ve işletme sermayesi kredisi ulunur. Ayrıca markaya yönelik krediler de vardır. Yurtdışı mağazalara yatırım yapılması, gemi inşası ve ihracatının finanse edilmesi ile ilgili kredilerde bulunur.  Bunlardan başka yurt dışı fuarlara katılım kredisi, uluslararası proje kredileri, yurt içi ve yurt dışı bankaların alıcı kredileri gibi farklı kredi olanakları vardır. Forfaiting finansmanı ise bir başka dış ticaret finansman çözümüdür. Yatırım malı ve hizmet alacaklarından doğan vadeli alacakların banka aracılığı ile satın alınması işlemine forfaiting denir. Alacak hakkı başka bir firma ya da kişi tarafından satın alınır. İhracatçıya sabit faizle finansman olanağı sağlayan bu yöntem alternatif finansman kaynağı oluşturur. Dış ticaret olanaklarınızı geliştirmek için farklı finansal çözümleri deneyebilirsiniz. En doğru finansman çözünü bulmak için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.


Uluslararası Ticaret Finansmanı Hakkında Merak Edilenler

Dış ticaretle uğraşan firmalar ne gibi finansman çözümleri olduğunu keşfederek çok kazançlı yatırımlar yapabilir. Uluslararası ticaret finansmanı hakkında detaylı bilgi edinerek avantajlı olanaklardan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

SİZE UYGUN ULUSLARARASI TİCARET FİNANSMANI size uygun uluslararasi ticaret finansmani https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/uluslararasi-ticaret-finansmani/
SİZE UYGUN ULUSLARARASI TİCARET FİNANSMANI

Kredi Hesaplama Aracı

Hiperaktif Kredi danışmanlığına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Şirketimizle ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçin. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.


Kredi Tutarı Kredi Vadesi Kredi Faizi BSMV KKDF Taksit Tutarı

Ay Taksit Tutarı Anapara Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara
Hemen Başvuru Yap

Hemen bizimle iletişime geçin. sizin için en iyi çözümü birlikte bulalım.

Başvuru Yap
Hemen İletişime Geç

Hemen bizimle iletişime geçin. sizin için en iyi çözümü birlikte bulalım.

İletişime Geç

Sıkça Sorulan Sorular

Uluslararası ticaret finansmanı nedir?

İthalat ve ihracat yapan firmalara sağlanan kredi, sigorta, garanti gibi desteklerle finanse edilmesidir. Uluslararası piyasalarda rekabet gücünü arttırmak için yurtdışına mal ve hizmet satan firmalara özel finansman olanakları sunulur.

Reeskont kredisi ne demektir?

Bir banka tarafından iskonto edilmiş bir borç senedinin bir merkez bankası tarafından yeniden iskonto edilmesi karşılığında verilen kredidir.

Dış ticaret finansman olanaklarından kimler yararlanabilir?

İthalat ve ihracat alanında faaliyet gösteren firmalar dış ticaret finansman olanaklarından yararlanabilir. Faaliyet döngüsüne göre farklı finansman seçenekleri değerlendirilebilir.

Uluslararası ticaret finansmanı nereden sağlanır?

Bankalardan kredi alınabilir. Bankalar aracılığı ile Türk Eximbank’tan finansman sağlanabilir. Bankalar dışında kredi alma imkanı vardır. Bunların belirlenmesi ve sizin için en avantajlısının seçilmesi konusunda finansal danışmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Hangi dış ticaret finansman çözümü daha avantajlıdır?

Firmaların dış ticarette nasıl bir finansman çözümüne ihtiyaç duydukları analizler sonucunda anlaşılır. Dış ticaret finansman olanaklarıyla ilgili finans uzmanlarımıza aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Doğru finansman olanağı nasıl seçilir?

Hiperaktif Kredi olarak finansal uzmanlarımız işletmenizin mevcut durumunu değerlendirir. Buna göre ihtiyacınıza ve şartlarınıza en uygun kredi seçenekleri konusunda size danışmanlık yapar.
Başvuru Yap