article

Borç Kapama Kredisi

Banka kişinin tüm kredi ve kredi kartı borçlarını kendi himayesine alarak yeni bir ödeme planı sunar. Aylık gelirin %50’sini geçmeyecek şekilde taksitlendirilen borçlar, için her ay sadece bir taksit ödemesi yapılır. Borç transfer kredisi olarak da bilinen bu kredi bir bankanın diğer bankalardaki tüm borçları kendi çatısı altında toplayarak yeni bir ödeme planı yapmasını sağlar. Bu kredinin birçok avantajı vardır. Borçlar diğer bankalardan silindiği için kredi notu yükselir. Taksitler daha uygun tutarlarda ödenir. Borç takibi çok daha kolay şekilde yapılabilir. 

Taksit geciktirme ve ödeyememe durumundan kaynaklı icra sorunları yaşanmaz. Kredi borçlarını birleştirme olarak da ifade edilen borç kapama kredisinin sağladığı avantajlar;

 • Tüm borçlar tek bir yapılandırma planı altında birleştirildiğinde takip ve ödeme kolaylaşır.
 • Geciken taksitler nedeniyle ortaya çıkacak faiz sorunu yaşanmaz.
 • Aylık ödemeler 36 aya bölünür ve ödenecek taksit tutarı azalır.
 • İcra ve avukat masrafı sorunlarına neden olan icra takip süreci başlatılmaz.
 • Ödemelerin yapılandırılması ve düzenlenmesi kredi notunu yükseltirBorç Kapama Kredisi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Borçlarınızı tek bir bankada birleştirerek uygun taksitlerle ödeyebilirsiniz. Bankaların borç transfer kredileri vade, faiz ve teminat gibi konular açısından farklı seçenekler sunar. Borçlarınızı kapatırken daha fazla borca girmemek için doğru krediyi tercih etmelisiniz. Aylık belli bir geliri olan herkes borç kapatma kredisi alabilir. Ancak kişiye özel avantajları değerlendirebilmek için detaylı analizler gerekir. Hiperaktif Kredi olarak borçlarınızı hangi bankaya hangi şartlarda transfer ederek en avantajlı seçimi yapabileceğinizi söylüyoruz. Tüm bankaların borç kapatma kredisi olanaklarını ve sizin finansal durum analizinizi eşleştirerek en uyun krediyi buluyoruz. Acil nakit ihtiyacı olan müşterilerimiz için borç kapama ve nakit çekme olanaklarını bir arada sunan seçenekleri sunuyoruz. Borç kapama kredisi bankadan bankaya farklılık gösterse de aranan genel şartlar şunlardır;

 • Aylık düzenli gelirin resmi belgelerle ibraz edilmesi,
 • Mevcut krediler yüzünden icra takibinin olmaması,
 • Talep edilen taksit tutarının aylık gelirin yarısını geçmemesi,
 • Kredi vade talebinin 36 aydan fazla olmaması,
 • Güncek borçları gösteren belgenin hazırlanması,
 • Bir ipotek gösterilecekse eş rızasının resmi olarak beyan edilmesi, şeklindedir.


Borç Kapama Kredisinde En Avantajlı Seçenek Hangisidir?

İhtiyaç kredisi kapsamında alabileceğiniz borç kapama kredisinde bankaların çeşitli seçenekleri değerlendirebilir. Ancak herkese uygun olan kredi aynı değildir. Meslek, kredi borçları, aylık gelir, finansal durum gibi faktörler ideal krediyi belirler. Hatta bazı kişiler için başka ihtiyaç kredileri daha uygun olabilir. Kişiye en uygun ihtiyaç kredisi detaylı analizlerle ortaya çıkar. Borç kapatma kredisinde faiz oranı, teminat beklentisi, vade gibi konularda bankalar farklı politikalar izler. Bazı bankalar borç transferinde kredi notunu çok önemsemezken bazı bankalar buna dikkat eder. Bankadan bankaya hatta şubeden şubeye kredi olanakları değişir. Borçlarınızı hangi bankaya transfer ederseniz sizi için avantajlı olur finans uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Simülasyon kredi sorgulama sistemimiz sayesinde en hızlı şekilde en avantajlı krediyi bulabilirsiniz. Kamu çalışanlarına, esnafa, tarımla uğraşanlara farklı ihtiyaç kredisi fırsatları sunulur. Sizin finansal konumunuza göre güncel kredi fırsatlarını analiz ederek en düşük faiz oranıyla, dilediğiniz taksit tutarlarında kredi almanızı sağlıyoruz. Borçlarınızı kapatmak istiyorsanız ve bankalara başvuru yaptıysanız onay alamadıysanız temel sorunu çözmeniz gerekir. Hiperaktif Kredi olarak başvurunuzun neden onaylanmadığını bularak doğru hamleler yapmanızı sağlıyoruz. Böylece istediğiniz gibi borçlarınızı kapatacak krediyi alabilirsiniz. Kredi uzmanlarımızla iletişime geçerek borçlarınızı kapatmak için en iyi yolu bulabilirsiniz. Onaylanmayan kredi sorununuzu çözebilirsiniz.


Borç Kapatma Kredisi Hakkında Merak Edilenler

Finans uzmanlarımıza başvuran birçok müşteri borç kapatma kredisi hakkında sorular sorar. Kredi sorunlarını çözmek isteyen herkes için ideal borç transferi seçenekleri bulunur. Ancak doğru hamleler yapılmadığı için borçlar katlanarak büyüyebilir.

Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​