article

Borç Kapatma Kredisi

Bu kredi ile borçların bir ihtiyaç kredisi ile uzun vadeli olarak daha uygun koşullarda ödenmesi sağlanır. Bu tarz krediden, kredi borcu gibi banka borçlarını ödemekte zorluk çekenler bu krediden yararlanabilir. Farklı bankaların borç transferi için sunduğu cazip kampanyalar bulunur. Borcu tüketiciden alan banka diğer bankaların borçlarını kapatır ve tüketicinin sadece kendi bankasına borçlu olduğu yeni bir ödeme planı hazırlar. Borç transfer kredisi her borcu kapsamasa da kredi kartı borçları ve ihtiyaç kredisi borçları için kullanılabilir.

Borçlarınızı ödemekte zorluk çekiyorsanız borçlarınızı kapatmak için borç transferinden yararlanabilirsiniz. Ancak burada önemli olan nokta en doğru kredi seçeneğinin bulunmasıdır. Bankaların dosya masrafları, EFT masrafları, faiz ve vade olanaklarına göre tercih yapılabilir. Hiperaktif Kredi olarak simülatör kredi sorgulama sistemimiz ile kişisel borç transferi analizi yapıyoruz. Hem krediye başvuracak kişinin borçlarını hem de bankaların sunduğu kredi olanaklarını analiz ediyoruz. Böylece borçlu için en avantajlı ödeme planı seçilebiliyor. Borç transfer kredisinden yararlanmak için finans uzmanlarımızdan destek alabilir, hangi bankanın kredisi sizin için daha avantajlı ise bu seçeneği tercih edebilirsiniz.Borç Kapatma Kredisi Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar?

Biriken kredi kartı borçları, borçların çakışması, borç takibinin zorlaşması gibi sıkıntılı durumlarda borç transferi avantajlı bir çözümdür. Ekonomik durumu bozulmuş olan kişiler borçlarını ödemekte zorluk çekebilir. Borç transferi kredisi tüm borçları tek bir ödeme planında ödeme kolaylığı sunar. Daha uzun vadede daha az tutarda taksitlerle tüm borçlar tek kalemde ödenebilir. Tüm borçların tek bir yerde toplanmasını sağlayan borç transferi kredisi, özellikle uzun vadeler ile kolay şekilde ödenmesini yapılmasını sağlar. Borç kapama kredisi olarak da bilinen bu transfer kolaylığı ile kredi notu da yükselir. Borç transfer kredisinin sağladığı avantajlar şunlardır;

 • Borç takibi ve ödemesi kolaylaşır.
 • Aylık ödenecek borç taksit tutarı azalır.
 • Geciken taksit yüzünden yüksek oranlı faiziler ödenmez.
 • Borç takip süreci yalanmaz icra ve avukat masrafı olmaz.
 • Tüm ödemeler düzenli olduğundan kredi notu yükselir.

Borç kapatma kredisi veren bankalar birçok konuda esnek davranır. Borçluların kredi notu düşükse de borç transferi yapılabilir. Borç kapatma tutarı anapara üzerinden hesaplanır. Borç kapama kredisine ek olarak ihtiyaç kredisi de verilebilir. Bankanın değerlendirmesine göre hem borç transferi hem de ihtiyaç kredisi alma şansı vardır. 

 


Borç Transferi Kredisi Şartları Nelerdir?

Her bankanın borç kapama kredisi olanakları farklı olmakla birlikte bazı genel geçer şartlar vardır. Borç transferi kredisinden yararlanabilmek için bu şartlara uymak gerekir. Bankaların kredi şartları birbirinden farklı olabilir. Ancak genel olarak borç kapama kredisi almak için uyulması gereken şartlar şöyledir;


 • Kredi almak isteyen kişinin idari ya da yasal takipte borcu olmamalıdır.
 • Kişinin gelir belgesi resmi olarak ibraz edilmelidir.
 • Konut kredisi hariç kredi talebi 36 ayı geçmemelidir.
 • Talep edilen taksit tutarının aylık gelirin yarısını geçmemesi gerekir.
 • Güncel borç tutarlarını gösteren belgeler hazır olmalıdır.
 • İpotek göstererek kredi alınacaksa eş rızasını gösteren resmi belge alınmalıdır.

Kredi borçlarını birleştiren borç kapama kredisinden bu şartları yerine getiren herkes yararlanabilir. Borçlarını kapatmak isteyen kişinin aynı zamanda acil nakit ihtiyacı varsa bankadan borç transferiyle birlikte ihtiyaç kredisi de talep edebilir. Gelir ve ödeme için uygun şartlar varsa banka borç kapama ve acil nakit kredisini birlikte verebilir. Borç transferinin sunduğu yapılandırma planı kişinin gelirine uygun olarak planlanır. Eğer gelirin yarısından fazla bir ödeme gerekiyorsa kredi onayı alınmama ihtimali olabilir. Borç kapama kredisi alınarak tüm kredi kartı borçları ve diğer banka borçları aylık tek taksitle birleştirilerek ödenir. Kredi notu değerlendirmesinde esnek davranılarak borç sorunu olan kişilere borçlarını kapama fırsatı sunulur. Bankaların borç transferi kredi olanaklarını detaylı incelemek önemlidir. Ancak doğru bir kredi seçilirse borçların ödenmesi konusunda avantaj yaratılır. Aksi halde eski durumdan daha kötü bir duruma gelinebilir. Darboğazdan çıkmak için borç kapama kredisinden faydalanırken detaylar konusunda dikkati olmalısınız. Bu nedenle profesyonel kredi sorgulama ve analiz desteğimizden yararlanmak avantajlı olur. Hiperaktif Kredi olarak finansal uzmanlarımızla iletişime geçerek durum analizine öre en ideal borç kapama kredisini bulabilirsiniz.


Borç Transfer Kredisi Hakkında Merak Edilenler

Borç transfer kredisi ekonomik zorluk çekerken borçları yapılandırmak için iyi bir çözümdür. Ancak bu tarz bir çözüm uygularken bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Bankaların borç kapama kredilerinde ne gibi olanakları ve ödeme de ne gibi kolaylıklar sağladığı önemlidir. 


Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​