article

Eğitim Kredisi

Eğitim için verilen krediler kişinin kendisi için ya da çocuğu için talep edebileceği eğitim masraflarını karşılayan kredilerdir. Yasal yönetmelikler eğitim kredisini 120 ay vadeye kadar verilebileceğini ifade eder. Ancak bankalar en fazla 36 aya kadar eğitim kredisi seçenekleri sunar. 60 ay vade seçeneği ancak birkaç bankada bulunur. Bu krediye sadece eğitim masraflarını karşılamak için ve öğrenim bedelini, masraflarını gösteren belgelerle başvuru yapılabilir. Eğitim kredisi alabilmek için belli bir aylık düzenli gelire sahip olmak gerekir. Çalışmayan öğrenciler kendileri bu krediye başvuramaz. Eğitimi desteklemek amacıyla verilen bir kredi olduğundan uzun vadede ödenebilecek daha düşük tutarda taksitlerle sunulur. 

Bankalarla anlaşması olan eğitim kurumları da vardır. Bu eğitim kurumları için daha kolay eğitim kredisi alınabilir. Eğitim kredisi şartları ise şu şekildedir;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak, ancak birçok bankanın yaş sınırı 20’dir.
  • Düzenli gelire sahip olunduğunun resmi belgelerle kanıtlanması gerekir.
  • Bankalarla olan kredi ve kredi kartı ilişkilerinin düzgün olması gerekir.
  • Eğitim kurumunda eğitim bedelini gösteren belge ve faturaların temin edilmelidir.

Hiperaktif Kredi olarak finansal uzmanlarımızın deneyimleri ile eğitim kredilerinize yönelik kolaylık sağlıyoruz. Finansal durumunuzu belirleyerek, en doğru şartlar ile kredinizi alarak eğitiminize devam etmenize olanak veriyoruz.

 Öğrenciler Eğitim Kredisini Kendileri Alabilir Mi?

Üniversite döneminde öğrencilerin ekonomik desteğe çok fazla ihtiyacı olur. Eğitim kredisi aile bireylerinin vasıtasıyla ya da öğrencinin gelir belgesi varsa kendisinin alabileceği kredidir. Öğrenciler ancak düzenli gelire sahipse öğrenci kredisi alabilir. Çalışmayan öğrenciler için anne ya da baba tarafından eğitim kredisi çekilebilir. Öğrenciler alacakları eğitime dair eğitim bedelini gösteren belge ve aylık gelirlerini kanıtlayan belge ile eğitim kredisine başvurabilir. Bankaların öğrenciler için farklı kredi seçenekleri vardır. Bazı bankaların anında onaylı kredi olanakları da bulunur. Gerekli şartlar karşılanıyorsa çok kısa sürede kredi almak mümkündür. Eğitim kredisini çocukları için almak isteyenlerin de gelir durumlarını belgelemeleri gerekir. Çocukların okul masraflarını karşılamak için düşük faizli eğitim kredisi seçenekleri değerlendirilebilir. 18 yaşını geçmiş olan eğitim kredisi almak isteyen öğrenciler anne ya da babalarının kefil olması ile de eğitim kredisi alabilir. Burada önemli nokta kredi için kefil olan kişinin maddi durumunun iyi olmasıdır. Bankalar güvence-teminat aradıklarından kredi alırken gelir garantisi sunulmalıdır. Yurtdışı eğitim için alınabilecek kredi seçenekleri de vardır. Hangi eğitim kredisinin sizin için daha uygun olduğunu finans uzmanlarımızdan destek alarak öğrenebilirsiniz. Dijital tarama sistemimizle tüm bankaların kredi seçeneklerini sizin finansal durum analizinize göre değerlendiriyoruz. En avantajlı faiz oranlarıyla, istediğiniz vadede kolay ödeyebileceğiniz kredi seneklerini sunuyoruz.


Eğitim Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle kredi almak istiyorsanız tam olarak ihtiyacınıza göre seçenekleri değerlendirmelisiniz. Eğer ihtiyaç kredilerinde daha avantajlı olanaklar varsa eğitim kredisi yerine ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Önemli olan en düşük faizle, istediğiniz vade olanaklarıyla, hızlı ve kolay kredi almaktır. Anlaşmalı kurumlarda eğitim alan çocuklarınız için özel kampanyaları değerlendirebilirsiniz. Aylık gelirinizi aşan taksit tutarlarından kaçınmalısınız. Eğitim kredisi alırken eğitim giderlerinin belgelenmesi gerekir. Masrafların tam olarak ne olduğunu krediyi neye harcayacağınızı belirlemelisiniz. Örneğin; okul ücretleri, servis ücretleri, eğitim materyali ücretleri için ayrı ayrı eğitim bedeli belgesi istenir. Eğitim kredisi mi ihtiyaç kredisi mi daha avantajlı mutlaka araştırmalısınız. Tabi bu analiz ve araştırma süreci çok karmaşık olabilir. Hiperaktif Kredi olarak sizin için en avantajlı krediyi bulacak hizmeti sağlıyoruz. Finans uzmanlarımızdan destek alarak eğitim kredisi mi yoksa ihtiyaç kredisi mi almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Sizin için çok daha cazip fırsatlar olabilir. Mesela, emekliler için özel kampanyalar ya da kam çalışanlar için sunulan krediler daha avantajlı olabilir. Tüm verilerin analiz edilmesi ve sizin verilerinize göre araştırılması en doğru seçimi yapma şansı yaratır. Hiperaktif Kredi uzmanlarından hemen destek alarak ihtiyaçlarınıza uygun en avantajlı krediyi hızlı ve kolay şekilde alabilirsiniz.


Eğitim Kredisi Hakkında Merak Edilenler

Finansal çözümler sunan Hiperaktif Kredi olarak eğitim kredisi hakkında sıklıkla merak edilenleri yanıtlıyoruz. Bize danışan birçok müşterimiz başta eğitim kredisiyle ilgili genel sorular sormaktadır.


Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​