Ekipman Kredisi

Tarımsal Ekipman Kredisine Başvuru Şartları Nelerdir? Tarımsal Ekipman Kredisine Başvuru Şartları Nelerdir? https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/ekipman-kredisi/

Tarım kredisi kapsamında sunulan ekipman kredisi devlet destekli ve özel bankaların seçenekleriyle farklı olanaklar yaratır. Üreticilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek tarım kredilerinden birisidir. Her bankanın çiftçiler için özel kredi seçenekleri bulunur. Traktör kredisi, küçük ekipman kredisi veya modern sulama araçları kredisi gibi birçok farklı ihtiyaca yönelik çözümler değerlendirilebilir. Ziraat Bankası tarım aletleri kredisi tarımsal işletme kredileri kapsamında yer alır ve tarımsal işletmede faaliyet gösteren üreticiler için avantajlı olanaklar sunar. Makine alımlarında düşük faizli kredi kullanmak çiftçilerin üretim verimini artırır. Tarım işletmelerinin mekanizasyon düzeylerini yükseltmeleri için devlet destekli kredi seçenekleri de bulunur. Yapılmak istenen kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı içerisinde çiftçilere belirlenmiş miktarlarda ekipmanlarının alımı için hibeler de verilir.

Küçük aletler ve büyük makine kredileri farklıdır. Tarım aletleri kredisi ziraatla uğraşan herkes için avantajlıdır. 25 bin TL’nin altındaki ekipmanlar için avantajlı küçük ekipman kredisi kullanılabilir. Hem özel bankaların hem de devlet destekli bankaların sunduğu tarım ekipmanları kredileri tarımda verimliliği artırmayı amaçlar. Bu yönde yapılan çalışmalar oldukça fazla kredi seçeneğinin doğmasını sağlamıştır. Üretici için en avantajlı kredinin belirlenmesi ise daha profesyonel bir iştir. Sektörel dinamikler, bankaların olanakları ya da üreticinin gelir olanakları gibi birçok etkenle analiz yapılarak doğru kredi belirlenebilir. Ekipman kredisi alma niyetiniz varsa sizin için en avantajlı kredinin hangisi olduğunu Hiperaktif Kredi olarak finansal uzmanlarımızın yardımı ile öğrenebilirsiniz.

Ekipman Kredisi Verilen Makine Ve Ekipmanlar Hangileridir? Ekipman Kredisi Verilen Makine Ve Ekipmanlar Hangileridir? https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/ekipman-kredisi/

Tarımsal Ekipman Kredisine Başvuru Şartları Nelerdir?

Tarım makine ve ekipmanları için verilen kredilerde aranan şartlar genel olarak aynıdır. Çiftçi kredilerinde uygulanan özel avantajlardan yararlanabilmek için tarımsal üretim faaliyetinin hâlihazırda devam etmesi gerekir. Yani üretim yapan, belgesi olan çiftçiler bu tür kredilerden yararlanabilir. Tarım kredisi kapsamında yer alan tarımsal makine ve ekipman kredisine başvuru şartları genel olarak şöyledir;

  • Alınacak makine ya da ekipman Zirai Kredilendirme Belgesine sahip olmalıdır.
  • ÇKS belgesiyle çiftçi olunduğunun ispatlanması gerekir.
  • Kredi almak için teminat belgesi göstermek zorunludur.
  • İşletmenin faal olarak işlediğine dair son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu olmalıdır.
  • Yapılan üretimin faaliyet kategorisine göre değişen belgelere sahip olunmalıdır.

Bu şartların dışında bankaların farklı koşullar araması da mümkündür. Örneğin, kefil talep etmek gibi. Ekipman kredisine başvuracak olan çiftçilerin hızlı yanıt alabilmesi için doğru krediye başvuru yapmaları gerekir. Bilmediğiniz birçok farklı fırsat ve avantaj olabilir. Hiperaktif Kredi olarak çiftçiler için tarım kredilerinin en avantajlı seçeneklerini analiz ediyoruz. Tarım faaliyetine uygun finansal çözümler hakkında mükemmel sonuçlar çıkarıyoruz. Hibe ya da kredi almak için finans uzmanlarımıza danışabilir ve sizin için en avantajlı kredi olanaklarını öğrenebilirsiniz.


Ekipman Kredisi Verilen Makine Ve Ekipmanlar Hangileridir?

Arazi taşıtları, traktörler, büyük makineler için makine kredileri mevcuttur. Toprak işleme, sulama, hasat gibi farklı üretim aşamaları için gerekli olan ekipmanlar için küçük tarım ekipmanları kredi seçenekleri vardır. Kredi verilen bazı ekipmanlar şunlardır;

  • Diskaro, mibzer, pulluk, rotovatör, külvitatör, sap parçalama, ağaç silkeleme veya boylama makineleri, soyma veya süt sağım makinelerinin yanı sıra yem karma makineleri
  • Süt sığırcılığı için ise silaj makineleri ve ekipmanları, yem hazırlama, muamele etme sistemlerinin yanı sıra dağıtma ve depolama sistemleri, süt soğutma ve depolama ekipmanları ve sağım odası tesisatları
  • Krediye konu olan diğer makine veya ekipmanlar ise şu şekildedir. Anıza direkt ekim makineleri, arıcılık makinelerinin yanı sıra bu makinelerin ekipmanları, balya makineleri, çayır biçmek için makineler, çeltik veya fide dikim için makineler, el traktörü, rüzgâr makineleri, biçer bağlarlar, yem hazırlaması için kullanılan makineler, hububat harmanlaması için makineler, mısır hasat tablaları, lazerli tavsiye aleti, sap parçalama makineleri, sap toplamalı saman veya gübre dağıtma makineleri, taş toplama makinelerinin yanı sıra diskli tırmık ve yem hazırlama gibi makinelerdir

Tarımsal faaliyet alanına göre ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanlar da değişir. Bitkisel ve hayvansal üretim için farklı aşamalarda kullanılacak tüm ekipmanlara kredi verilebilir. Üretim alanınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun hasat zamanı ödemeli kredi alabilirsiniz. Ayrıca işinize daha uygun kredi fırsatları da olabilir iş geliştirme kredisi gibi farklı krediler sizin için daha avantajlı olanaklar sunabilir. Hangi bankanın hangi kredi olanaklarının sizin üretim verimliliğinize destek olacak koşulları sunduğunu öğrenmek için finansal uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


Ekipman Kredisi Hakkında Merak Edilenler

Ekipman kredisi almak isteyen üreticiler çok fazla kampanya ve karışık sunumlarla karşılaşır. Krediye başvurmadan önce aklınızdaki soruların yanıtlarını öğrenerek daha aklıca seçim yapabilirsiniz. 

SİZE UYGUN EKİPMAN KREDİSİ size uygun ekipman kredisi https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/ekipman-kredisi/
SİZE UYGUN EKİPMAN KREDİSİ

Kredi Hesaplama Aracı

Hiperaktif Kredi danışmanlığına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Şirketimizle ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçin. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.


Kredi Tutarı Kredi Vadesi Kredi Faizi BSMV KKDF Taksit Tutarı

Ay Taksit Tutarı Anapara Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara
Hemen Başvuru Yap

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Integer dictum cursus arcu sed consectetur. Etiam consectetur, tellus vitae congue facilisis, lacus lorem scelerisque lacus, eget faucibus mauris leo a orci. Fusce a tellus quis elit feugiat sagittis. Maecenas volutpat, tellus sit amet dictum condimentum, quam sem sodales magna, at lacinia mi diam nec quam.

Başvuru Yap
Hemen İletişime Geç

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Integer dictum cursus arcu sed consectetur. Etiam consectetur, tellus vitae congue facilisis, lacus lorem scelerisque lacus, eget faucibus mauris leo a orci. Fusce a tellus quis elit feugiat sagittis. Maecenas volutpat, tellus sit amet dictum condimentum, quam sem sodales magna, at lacinia mi diam nec quam.

İletişime Geç

Sıkça Sorulan Sorular

Çiftçiye özel başka krediler var mıdır?

Devlet destekli ve özel bankaların kampanyalarında çiftçiler için birçok farklı kredi seçeneği vardır.

Traktör kredisi kaç yaşa kadar verilir?

Beş yaşa kadar ikinci el traktörlere tarımsal makine kredisi verilmektedir. Devlet faiz desteğinden yararlanmak için traktör alımında ÇKS belgesi olması gerekir. İkinci el traktörlere de sıfır traktörler gibi kredi kullanım imkânı vardır.

Tarım aletleri kredisi faizleri ne kadardır?

Ziraat Bankası’nın hasat ödemeli kredisinin faiz oranları %5 - 6 civarındadır. Diğer bankaların ise faiz oranları değişmekle birlikte bu oranın üzerindedir. Bankadan bankaya faiz oranları ve kredi olanakları değişir.

Ekipman kredisinde taksit tutarı ve taksit tarihleri nasıl belirlenir?

Üreticiler üretim olanaklarına ve kendi hasat zamanlarına göre ödeme planı yapabilirler.

Tarım ekipmanlarım kredisi geri ödemesiz alınabilir mi?

Ziraat Bankası’nın uyguladığı sistemde çiftçiler durumları kötü olduğunda 2 yıl geri ödemesiz kredi kullanabilirler. Diğer bankalarda da hasat zamanı ödemeli kredi olanakları bulunur.

Ekipman kredisini hangi bankalar verir?

Tarım ve hayvancılık desteklerinde devlet hibe ve kredilerinden de yararlanılabilir. Ziraat Bankası’nın öne çıkmasının nedeni devlet destekli daha avantajlı olanaklar sunmasıdır. Ancak tüm bankaların çiftçilere özel ekipman kredi paketleri vardır. İş Bankası, Şekerbank veya Garanti Bankası gibi farklı bankaların çiftçilere yönelik kampanyaları bulunur.
Başvuru Yap