Tarım Kredisi

tarım-kredisi
https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/tarim-kredisi/

Çiftçilerin tüm tarımsal faaliyetlerinin desteklenmesi için bankalar tarafından verilen krediler tarım kredileri denilir. Tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan ekonomik harcamalar için maddi destek sunulur. Tohum alımı, tarım araç ve gereçleri ya da elektrik - su giderleri gibi harcamalar için tarım kredisi alınabilir. Tarımsal üretim için düşük faizli kredi kullanılabilir. Devlet destekli tarım kredisini Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden yasal yönetmeliklere uyma şartı ile almak mümkündür. Resmi gazete yayınlanan esaslara göre düşük faizli, devlet destekli kredi alınabilecek durumlar belirlenmiştir. Tarım makineleri, geleneksel bitkisel üretim, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği veya arıcılık gibi alanlarda kredi başvurusu yapılabilir.

Özel bankaların tarım kredilerinde farklı faiz oranları ve koşullar sunulur. Tarım kredisinden yararlanmak isteyen üreticiler öncelikle kendileri için en avantajlı kredi seçeneklerini incelemelidir. Tarım kredisi veren bankaların koşulları ve çiftçinin koşulları değerlendirilmelidir. Hiperaktif Kredi olarak tarımsal faaliyette bulunan herkes için ideal kredi seçeneklerini analiz ediyoruz. Üreticinin ihtiyaçlarına ve sunulan kredilerin olanaklarına göre en avantajlı krediyi almalarını sağlıyoruz. Tarım kredisi almak istiyorsanız alanında tecrübeli finans uzmanlarımızın analiz ve rehberlik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

kredi türleri
https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/tarim-kredisi/

Düşük Faizli Yatırım Kredileri ve İşletme Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

Çiftçilere uygun koşullarda kredi imkânı sağlayan düşük faizli tarım kredisi devlet desteklidir. Tarım kooperatifleri ve Ziraat Bankası tarafından sağlanır. Doğrudan devlet kanalı ile verilen kredilerde kredi başvurusu için kredi notuna bakılmaz. En avantajlı kredi seçenekleri devlet destekli olanlardır. Ancak özel bankalar da çiftçilere uygun koşullarda kredi seçenekleri sunar. Düşük faizli yatırım ve işletme tarım kredisi devlet kanalıyla sunulur ve çiftçiyi desteklemek amacıyla hazırlanmıştır. Ziraat bankası ve devlet işbirliği ile verilen kredi seçenekleri şöyledir;

 • Genç çiftçi akademisi hibe ve kredileri
 • Hayvansal üretim kredileri
 • Su ürünleri için krediler
 • Tarımsal mekanizasyona yönelik kredileri
 • Küçük ekipmanlar için krediler
 • Modern basınçlı sulamaya yönelik kredileri
 • Devlet destekli olan tarım sigortaları
 • Arazi alımına yönelik kredileri
 • Üretim desteğine yönelik kredileri
 • Nakliye araçları alınmasına yönelik krediler
 • Sözleşmeli üretime yönelik krediler
 • Çiftçilere özel verilen kredi kartı

Devlet destekli ve düşük faizli tarım kredisi almak için öncelikle kredi alım amacı belirlenmelidir. Farklı ihtiyaçlar için farklı kredi seçenekleri vardır. Örneğin, hasat ve pazarlama kredileri ürün hasadında ve satışında ihtiyaç duyulan ekonomik harcamalara yöneliktir. Hangi kredi türünün sizin için uygun olduğunu Hiperaktif Kredi olarak sunduğumuz dijital çözümlerimizle öğrenebilirsiniz. Farklı alanlarda yatırım yapmak istiyorsanız iş geliştirme kredisi alabilirsiniz. Hangi kredi türüne uygun olan bir işle uğraştığınızı finansal uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Sizin için yapılan finansal analizler ve kredi analizleri sayesinde en avantajlı tarım kredisini alma şansınız var. Kredi almak için gereken tüm prosedürleri sizin için kolaylaştırıyoruz.

 

Tarım Kredi Türleri Nelerdir hangi Krediyi Almak Daha Avantajlıdır?

Avantajlı olanaklar açısından tarım kredi kooperatifleri sabit faiz oranlarında kredi seçenekleri sunar. Gübreden tohuma, mazottan zirai mücadele ilaçlarına, karma hayvan yeminden tarımsal araç gereçlere kadar pek çok kooperatif kredisi bulunur. Çiftçiler için sunulan avantajlı tarım kredileri ayni, nakdi ve yatırım kredisi olarak sınıflandırılır.  Tarım kredi türlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kısa vadeli olan krediler: Ayni ve nakdi krediler, hizmet bedeli kredileri, toprak analizi kredisi ya da sigorta prim kredisi
 • Orta vadeli olan krediler: Tarımsal araç gereç alımına yönelik krediler ve  hayvancılık yatırımı kredileri
 • Sözleşmeli üretim kredileri
 • Pazarlama ve satış kredileri

 

Düşük faizli tarım kredileri arasından seçim yapmak için analiz sonuçları gerekir. Çiftçinin ne tür bir üretim yaptığı, üretimin hangi aşamasında olduğu ve daha birçok konuda analizler yapılmalıdır. Örneğin, farklı araç ihtiyaçları için ekipman kredisi kullanılabilir. Bu analizlere göre en avantajlı ve en uygun tarım kredisi seçilebilir. Tarımsal üretimde yatırım ve işletme kredileri farklıdır. Yatırım kredileri işin başında olan üreticilere uygundur. İşletme kredileri zaten devam eden üretim süreçlerini destekler. Hangi kredi türünün sizin durumunuza uygu olduğunu finansal uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Simülasyonlu kredi sorgulama sistemi sayesinde tüm verileri analiz ederek en avantajlı seçenekleri sunuyoruz. 


Tarım Kredisi Hakkında Merak Edilenler

Devlet destekli ve özel bankaların sunduğu tarım kredileri çiftçilere uygun koşullarda ekonomik destek sunar. Ancak tarımsal süreçler oldukça karmaşık olabilir. Üreticilerin sektörel alanı, üretim – pazarlama ve satış aşamaları gibi birçok faktöre tarım kredisi seçimini belirler. 

SİZE UYGUN TARIM KREDİSİ size uygun tarim kredisi https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/ https://hiperaktifkredi.com/tarim-kredisi/
SİZE UYGUN TARIM KREDİSİ

Kredi Hesaplama Aracı

Hiperaktif Kredi danışmanlığına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Şirketimizle ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçin. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.


Kredi Tutarı Kredi Vadesi Kredi Faizi BSMV KKDF Taksit Tutarı

Ay Taksit Tutarı Anapara Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara
Hemen Başvuru Yap

Hemen bizimle iletişime geçin. sizin için en iyi çözümü birlikte bulalım.

Başvuru Yap
Hemen İletişime Geç

Hemen bizimle iletişime geçin. sizin için en iyi çözümü birlikte bulalım.

İletişime Geç

Sıkça Sorulan Sorular

Tarım kredisi mi ticari kredi mi tercih etmek uygun olur?

Tarım kredisi hakkında kafanız karışıksa yaptığınız işle ilgili hangi kredilere uygun olduğunuzu Hiperaktif Kredi hizmetleriyle bulabilirsiniz.

Tarım kredisi faizleri ne kadar?

Tarım kooperatifi ortaklık esasıyla çiftçilere kredi verir. Ziraat bankası devlet desteği ile banka kredisi verir. İki tarım kredisi birbirinden farklıdır. İki kredinin de faiz oranları düşüktür.

Tarım kredisi ne demektir?

Tarımsal faaliyetlerdeki ekonomik harcamalar için çiftçilerin, üreticilerin yararlanabileceği özel bir kredi türüdür.

Özel bankaların tarım kredisi olanakları nasıldır?

Bankadan bankaya verilen tarım kredilerinin olanakları değişir. Faiz oranları, ödeme planları, teminat ya da kefil koşulları farklı olur. Tarım kredisi veren özel bankalardan da uygun koşullarda kredi alınabilir.

Tarım Kredi Kooperatiflerince kredi limitlerini nasıl belirlenmektedir?

Tarım kooperatiflerine üyeliği yapılan çiftçilerin faaliyetlerine göre beyanname oluşturulur. Tüm diğer banka borçları çıkarıldıktan sonra ortaya çıkan gelirin oranına göre kredi limiti belirlenir.

Tarım kredisi kimlere verilir kefilsiz kredi alabilir miyim?

Arazi, iş yeri, mesken ya da arsa ipotek gösterilerek kefilsiz tarım kredisi alınabilir. Ancak bu sadece devlet destekli krediler için gereklidir. Özel bankalar kefil ve başka koşullar arayabilir. Tarım kooperatifi tarafından tespit edilen kredinin 1,2 katı tutarında banka teminat mektubu ile de kredi alınabilir.
Başvuru Yap