article

Emekliye Kredi

Ancak emeklilikte de kredi çekmeye ihtiyaç duyulabilir. Genellikle emekliliği gelen kişiler; tatil kasabasına yerleşmeyi, hayallerindeki işi kurmayı ya da eşya almayı hayal eder. Bu doğrultuda emekli kredisi çekmek en doğru harekettir. Emekli kredisi çekerek emekli maaşınız ile birleştirebilirsiniz. Hayatınızda atacağınız yeni başlangıcı keyifli hale getirebilir, ekonomik sıkıntıları geride bırakabilirsiniz. 

Emekliye kredi veren birçok banka vardır. Bazı bankaların sunduğu cazip fiyatlar yoğun rağbetin meydana gelmesini sağlar. Özellikle düşük faiz oranları, değişen vade miktarı ve yüksek kredi fırsatları bankaların tercih edilmesinin önemli sebepleri arasında yer alır. Hiperaktif Kredi olarak sizin finansal durumunuza en uygun kredi seçeneklerini araştırarak size sunuyoruz. Bu şekilde kredilerinizin olumsuz sonuçlanmasını ve kredi notunuzun düşmesini de önlemiş olursunuz.Emekliye Kredi Özellikleri Nelerdir?

Emekliye kredi veren bankaların farklı şartları vardır. Genel itibariyle birbirine benzeyen şartlar, emeklilerin kendine uygun krediyi bulmasına yardımcı olur. En önemli konulardan bir tanesi de emeklilere tanınan faizsiz kredidir. Son yıllarda yoğun rağbet gören faizsiz kredi konusu hakkında henüz bir gelişme yaşanmamıştır. Ancak, SGK üzerinden 3 aylık maaşın avans verilerek, maaşın 10 katı kadar kredi verilmesi sıklıkla konuşulan konular arasındadır. Emeklilerin ilgisini çeken faizsiz kredi konusunda kesinleşen bir durum olduğunda bilgilerimizi güncelleyeceğiz. Günümüzde kesinleşen bir durum vardır. Buna göre; emeklilere çok düşük faiz oranlarında kredi imkanı sunulmasıdır. Özel faiz imkanlarıyla hazırlanan kredi fırsatlarında zaman zaman yapılan kampanyalar da mevcuttur. Neredeyse tüm bankalar, emeklileri kazanmak ve kredi fırsatı sunmak için adeta bir yarış halindedir. Kredi türleri arasında bu kredi emekliler arasında çok tercih edilir. Bankaların, emekli kişileri çekmek istemesinin nedenleri arasında düzenli maaş almalarıdır. Gelirin düzenli olması müşterilerin güvenli şekilde ödeme planı oluşturmasını sağlar. Düşük faizli kredilerin yanı sıra maaşını taşıyan kişilere de çeşitli promosyonlar sunulur. Bu tarz çalışmalar her ne kadar ilgi çekici olsa da, bir süre sonra cazip imkanlar işlevselliğini kaybeder. Hiperaktif Kredi olarak her zaman yanınızda yer alırız. Danışmanlık sistemimizin güvenilir olması ve doğru şekilde yönlendirilme ile tüm kredi başvurularınızda istediğiniz sonuçları kolaylıkla elde edersiniz.


Bankaların Emekliye Kredi Vermek İçin Şartları Nelerdir?

Bankalar, kredi vermeden önce çeşitli şartlar sunar. Aşağı yukarı tüm bankaların ortaya koyduğu şartlar benzerlik gösterir. Bu şartlardan ilki yaş sınırıdır. Birçok banka belirli bir sınır koyarak, uygun gördüğü müşterilere kredi verir. Örneğin; bir bankanın kredi verebileceği yaş sınırı 80 iken, bir başkasının 75 olabilir. Bu durumda ilgili banka ile görüşülmesi ve şartların öğrenilmesi gerekir. Kişinin yaşı kadar kredi puanı da önemlidir. Müşterinin yasal ya da idari takipte olmaması gerekir. Kredi notu düşük kişilerin başvuru sonucu olumsuz şekilde sonuçlanacaktır. Bazı kişiler emekli olmasına rağmen çalışmaya devam eder. Bu durumda çalışıldığına dair belge sunulması gerekir. Resmi geçerliliği olan belge, emekli kredisi çekme işlemlerini hızlı ve güvenli hale getirebilir. Kredi çekerken talep edilen tutara da dikkat edilmelidir. Çok yüksek tutarlarda kredi çekmek istediğinizde başvuru sonucunuz olumsuz değerlendirilebilir. Genellikle talep edilen taksit tutarının aylık gelirin yarısında olması gerekir. Eğer taksitler aylık gelir tutarının yarısını geçerse başvuru sonucu olumsuz değerlendirilebilir. Emeklilerin anında kredi ya da ihtiyaç kredisi imkanından faydalanmak yerine, emekli kredisi çekmesi daha doğru bir adımdır. Hiperaktif Kredi’nin ayrıcalıklı dünyasında yerinizi almak için emeklilere özel hazırlanan fırsatları değerlendirebilirsiniz. Sistemimizin avantajlı yönleri sayesinde kolay ve güvenli şekilde kredi çekebilirsiniz. 


Emekliye Kredi Konusunda Merak Ettikleriniz

Emekli kredisi, birçok krediye kıyasla daha avantajlıdır. Emekliye kredi veren bankalardan bazıları; İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve Halk Bankasıdır. Sistemimiz üzerinden tüm bankalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​