article

Ev Hanımlarına Kredi

Bankaların kredi sistemi daha çok çalışanlar için geçerlidir. Ancak, ev hanımlarına yönelik krediler veren pek çok banka bulunur. Bankalar, gereken koşulları karşılayan ev hanımlarına kredi fırsatları sunar. Bu sayede, ev hanımları da kredi çekme fırsatı elde eder. Siz de ev hanımlarına kredi fırsatı sunan bankalar arasında araştırma yapmak istiyorsanız Hiperaktif Kredi olarak finansal danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 Sistemimiz sizi çok yönlü değerlendirmeye alarak doğru şekilde yönlendirir. Bu sayede, kriterlerinize uygun şekilde kredi fırsatını bulma imkanı ortaya çıkar. Kredisi ihtiyaçlarınızda bazen meslek grupları kredi alımında avantaj sağlar. Bu açıdan kredi türleri hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Hangi bankanın hangi tür krediyi, vade ve faiz oranlarına göre verdiğini bilmek de en uygun kredinin kullanılmasına olanak verir.Ev Hanımlarına Verilen Kredilere Nasıl Başvurusu Yapılır?

Nakde ihtiyacı olanlar için geçen her dakika çok fazla önemlidir. Bu doğrultuda müşteri, her türlü kredi fırsatına başvuru yaparak şansını denemek ister. Ancak, bu tutum tamamen yanlıştır. Yaptığınız her başvuru bankaların sistemine kayıt olur. Başvuru yaptığınız ve olumsuz sonuçlanan her kredi, notunuzun düşmesine yol açar. Kredi notunuzun düşmesi ise bankaların sunduğu avantajlardan faydalanma imkânını engeller. Bu durumda ihtiyacınız olan tek şey doğru şekilde yönlendirilmektir. Uzman bir kişiyle görüşmeniz başvurunuzun olumlu değerlendirilebilmesi açısından önemlidir. Ev hanımlarına kredi başvurusu yaparken Hiperaktif Kredi danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bunun yanı sıra; site üzerinden gereken bilgileri doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak, önemli bilgileri hatasız bir şekilde girmeniz önemlidir. Çünkü başvurunuzun durumu hakkında aranabilirsiniz. Başvuru sonucunuz değerlendirilmeye alınırken ilgili koşulları karşılayıp karşılayamayacağınız incelenir. Bu durumda; yaşınız, daha önce çalışıp çalışmadığınız, kredi kartlarınız başta olmak üzere birçok detaya dikkat edilir. Başvuru sonucunuz olumsuz değerlendirildiğinde yeniden başvuru yapmamanız gerekir. Bunun yerine, ödemelerinizi düzenli yaparak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.


Ev Hanımlarına Kredi Koşulları Nelerdir?

Hangi sektörde çalışıyor olursanız olun, bankalar bir takım kurallar koyar. Belirtilen şartlara uymayan kişilerin bankalardan kredi çekebilmesi ne yazık ki mümkün değildir. Bu durum, ev hanımları için de geçerlidir. Ev hanımlarının çekebileceği kredi şartları her banka için farklı prosedürlere sahiptir. İlk olarak kişinin yasal takipte olup olmadığı incelenir. Kişinin, hem geçmişte hem de şimdiki zamanda hiçbir yasal takipte olmaması gerekir. Eğer adınıza kredi kartı varsa ödemelerinizin düzenli yapılıp yapılmadığı incelenir. Ödemelerin aksatılması kredi çekmeye büyük bir engel teşkil eder. En önemli şartlardan bir tanesi de ödemelerinizi nasıl yapabileceğinizdir. “Ev hanımı” denildiğinde kişinin hiçbir gelirinin olmaması akla gelebilir. Ancak kredi çekebilmeniz ödemelerinizi düzenli yapabileceğiniz bir gelirinizin olması gerekir. Bankadan kredi çekerken herhangi bir kazancınızın olup olmadığı sorulur. Hiçbir geliri olmayan kişilerin, kredi çekme noktasında sorun yaşaması kuvvetle muhtemeldir. Geliri olan kişilerin ise, taksitleri rahatlıkla ödeyebilmesi gerekir. Bu nedenle kredi taksitleri, aylık gelirin %50’sinden az olmalıdır. Yani 2 bin TL geliri olan bir kişinin kredi taksitleri 1000 TL’den az olması önemli detaylar arasında yer alır. Kredi çekerken neden paraya ihtiyacınız olduğunu danışmanınıza belirtmeniz önerilir. 


İhtiyaç Kredisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Ev hanımları acil kredi çekme ihtiyacı içine girdiğinde başvuru sonucunun olumsuz değerlendirilmesinden korkar. Aslında, bu durum sadece ev hanımları için geçerli değildir. Çalışanların da başvuru sonucunun olumsuz değerlendirilme ihtimali vardır. Hangi türde kredi başvurusunda bulunursanız bulunun, geçerli şartları yerine getirmediğiniz takdirde başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Bu nedenle kredi sistemi hakkında tüm detaylara hakim olmanız gerekir. 

Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​