article

İhtiyaca Göre Kolay Kredi

İhtiyaç kredisi hayatımızın vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Bunun sebebini her ne kadar devlete atsak da size kısa bir örnek vermek istiyorum. Herkesin bildiği bir film var adı Mandıra Filozofu diye eski ve güzel bir filmdir. Filmde çok ünlü bir sanayici iş adamının hayatından bahsediyor ve şöyle diyorlar çok can alıcı bir nokta aslında. İnsanlar harcıyamayacağından fazla para kazanıyor ve Oturamayacağından fazla evler, arsalar ve arabalar almakta ve kendini paranın kölesi etmektedir.

Aslında şöyle bir etrafımıza dikkatli bakacak olursak, asgari ücretle evi kira olup evli ve çocuk sahibi bir vatandaş geçinemediğini söylüyor ve kredi çekmek zorunda olduğunu anlatıyor. Kredi tabi ki ihtiyacımız olduğunda güzel bir şeydir. Ancak her ne olursa olsun krediyi veren bankanın bunu hayır için değil minimum 1.09 dan başlayan faiz oranıyla verdiğini ve bir nevi yasal tefeci olduğunu unutmamak gerekir.

İhtiyaç Kredisi Neden İhtiyaç Duyarız

İhtiyacımızdan fazla çekilen kredi asla kar değil sadece zarardır. Gelelim demin ki örneğimize; 2020 yani yeni yılla birlikte asgari ücret 2324 tl 70 kuruş oldu. ve geçinmek tabi ki zor ama şöyle bir durum var ve aslında çok önemli bir husus olduğu için buraya da değinmek istiyorum. Şimdi o vatandaş ben olayım ve şöyle bir şey hayal etmenizi rica ediyorum.

28 yaşında yeni evli ve 1 çocuklu bir aileye sahip vatandaş olayım. Eşim çalışmıyor, bende asgari ücret alıyorum yani 2324 TL. Şöyle bir hesap yapacak olursak ; ortalama 800 Tl den aşağıya ev bulmak imkansız diyebiliriz. maaşın gittimi 800 tl si ev kirasına. elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu, internet derken ( internetsiz ev olmuyor malesef ) ortalama bi 400 tl faturalar sayalım. Ne etti 1200 TL.

Aylık bi 500 tl mutfak masrafı diyelim ( Abartmadan asgari sınırlarda ) bi 200 de pazar diyelim Etti mi 700 tl mutfak masrafı ne oldu 1900 TL. peki ne kaldı geriye ? 434 Tl. 70 kuruş. Peki ne yaptık bi sinema ya gittik mi gitmedik. Dışarı da yemek yedik mi ? yemedik. o para anca ufak tefek üst baş a gider oda kafa kafaya. Bilinçli aileler mantık sınırları çerçesinde kredi kartı kullanarak taksitli alışverişlerle faize bulaşmadan kıt kanaat geçinmekte.

Ama yukarıda anlatmak istediğim şeye gelelim şimdi !!!! 

2324 TL yani ( asgari ücretle ) çalışırken telefon paketim 70 liralık olursa, gidip 5 milyarlık telefon alırsam kendime, lcw dan de facto dan giyinmek varken vakko dan boyner den giyinirsem, kusura bakmayın ama bana müstehaktır. Bizim ülkemizin özellikle en büyük sorunu fakir olup zengin gibi yaşamaya çalışmasından kaynaklı bu batan aileler , yıkılan yuvalar.

Hiperaktif kredi danışmanlık firması olarak kredi ihtiyaçlarınıza hangi bankadan en düşük faiz oranıyla kredi alabileceğinizi sizler için hesaplayarak size en doğru başvuruyu yaparak borçlarınızdan kurtulmanız için yardımcı olmaktayız.

Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​