article

Kira Raporu Nedir ?

Kira Raporu Nedir?

Ev ve işyeri gibi mülkleri kiraya vermek birçok riskleri de beraberinde getirir. Kiracısı tarafından maddi zarara uğrayan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Bazı durumlarda, yapılan kira sözleşmeleri bile yeteri kadar bağlayıcı olmayabilir. Bu gibi olumsuzlukları yaşayan veya bu durumlara şahit olan mülk sahipleri, ev veya işyerlerini kiraya verirken genellikle tedirgin olur. Hatta büyük sorunlar yaşamış olan kişiler çoğu zaman mülkünü kiraya vermekten kaçınır. Kira raporu, aslında bir nevi finansal risk raporudur. Kiracıları ile olumsuzluk yaşamış olan veya hiçbir sorun yaşamadan mülkünü kiraya vermek isteyen kişiler için idealdir. Sunduğumuz Kira Raporu Hizmeti sayesinde, mülkünüzü kiralamak isteyen kişinin finansal geçmişini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kiracı adayının ödemeler konusundaki güvenilirliği ev ve iş yeri sahipleri için son derece önemlidir. Hiperaktif Kredi olarak, kiracı adayınız ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm bilgilere kısa sürede ulaşmanızı sağlayarak doğru kiracıyı bulmanıza yardımcı oluruz. Bunun için gereken tek şey, kiracı adayınızın Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve telefon numarasıdır. Kira raporu ile edinilen bilgiler sayesinde mülk sahipleri ödeme ile ilgili endişeler duymadan mülkünü kiraya verebilir veya kira raporundaki olumsuz sonuçlara bağlı olarak mülkünü ilgili kişiye kiralamaktan vazgeçebilir.

Emlak Sahiplerinin Kiracı Raporu ile Avantajları Nelerdir?

Sunduğumuz Kira Raporu Hizmeti sayesinde özellikle emlak sahipleri birçok avantaj kazanır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir.

  • Kiracı adayının kolay bir şekilde araştırılmasını sağlar: Hiperaktif Kira Kira Raporu sayesinde, TC kimlik numarası ve telefon numarası ile sistemimizden kiracı adayının ödeme sadakatini öğrenebilirsiniz. Rapor sonuçlarına göre danışmanlarımız ilgili kiracı için size çeşitli finansal tavsiyelerde bulunarak doğru şekilde karar almanıza yardımcı olur. Rapor sonuçlarına göre, kefil, kiralama limiti veya depozito gibi konuları kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz.
  • Güven puanı sayesinde en iyi kiracıyı bulmanıza yardımcı olur: Hiperaktif Kredi Kira Raporunda kiracı adayları finansal bilgilerine göre puanlanır. güven puanı olarak adlandırılan bu puanlama sistemi sayesinde birden fazla kiracı adayınız olması durumunda sizin için en ideal olan kiracıyı güven puanına göre seçebilirsiniz. 
  • Kiracı adayının ödeme sadakatini öğrenmenize yardımcı olur: Bazı kişiler ya ödeme yapmaktan kaçınır ya da ödemelerini yapsa bile hep geç öder. Hiperaktif Kredi Kira Raporu sayesinde kiracı adayının ödemelerine karşı olan sadakatini öğrenmek mümkündür. Kira raporu sayesinde ödeme yapmadığı belirlenen kiracı adaylarından uzak durabilir, ödemelerini geç yapan adaylar için farklı çözümler bulabilirsiniz.
  • Farklı alternatifler geliştirebilirsiniz: Mülk sahiplerinin kendini ve mülkünü güvence altına almak adına talep ettikleri yüksek depozitolar, kiracı bulmakta zorlanmalarına neden olabilir. Hiperaktif Kredi Kira Raporu sayesinde güvenilirliği onaylanan fakat yeteri miktarda depozitosu olmayan ideal kiracı adayları için alternatif depozito seçenekleri sunabilirsiniz. Ödeme sadakati bulunan kiracıdan yüksek miktarlı depozito almak yerine senet önerisinde bulunabilirsiniz. Sizin için en doğru kiracıyı en iyi şekilde bulmak için sunduğumuz Hiperaktif Kredi Kira Raporu hizmetimizi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Kiracı Raporu Sayesinde Güvenli Ev Kiralama Fırsatı Elde Edin

Kira raporu, ev sahipleri kadar kiracılar için de faydalıdır. Hiperaktif Kredi Kira Raporu sayesinde kiracı kendini mülk sahibine kanıtlamış olur. Bazı ev sahipleri kiracı konusunda, özellikle memur olması talebinde ısrarcı davranır. Bu durum finansal durumu iyi ve ödemelerine sadık kalan kiracı adaylarını zor durumda bırakır. Kiracı raporu sayesinde, kiralama talebinde bulunan kişinin güvenilirliği kanıtlandıktan sonra ev sahibinin kiralayana yaklaşımı ve talepleri değişebilir. Bu durum her iki taraf için de son derece olumludur. Evinizi veya işyerinizi kolay ve güvenli bir şekilde kiraya verebilmek için Hiperaktif Kredi Kira Raporu idealdir. Güvenli şekilde ev kiralama fırsatından faydalanabilmek için danışmanlarımızdan Kira Raporu Hizmetimizi alabilirsiniz. Hiperaktif Kredi Kira Raporu ile ilgili daha detaylı bilgi veya hizmet alabilmek için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​