article

Kredi Danışmanlık Firması

Kredi Danışmanlık Firması Nedir ?

Kredi danışmanlık firmaları, müşterilere en doğru ve en karlı kredileri sunan danışmanlık merkezleri bankalar gibi çalışırlar. Hatta farklı bir mesai harcarlar. Çünkü amaçları yalnızca kredi kullandırmak değildir. Bu kapsamda doğru ve karlı kredileri de bulmaya çalışırlar.

Banka kredi danışmanlık merkezleri hizmetlerini sağlarken bazı görevleri de yerine getirirler. Merkezler müşterilere bu görevleri sağlamakla yükümlüdür. Özellikle kredi danışmanlık şirketleri güvenilir mi şeklinde soru soranlar bu görevleri bilmelidir. Bu görevler ve sorumluluk alanları danışmanlık hizmetlerinin güvenilirliğini de göstermektedir.

Banka kredi danışmanlık hizmetlerindeki ilk görev müşterilere en uygun krediyi belirlemektir. Müşteriler için en karlı kredinin belirlenmesinden sonraysa kredi sürecinin başlatılmasıdır. Genel işleyişe ve sorumluluklara bakıldığında amacın yalnızca kredi kullandırmak olmaması önemlidir. Özellikle güvenilirlik açısından önemlidir.

Kredi Danışmanlık Firmalarının Görevleri

Banka kredi danışmanlık merkezleri tüketiciler için pek çok hizmet sağlamaktadır. Bu hizmetler aslında danışmanlık merkezlerinin görevleridir. Banka kredi danışmanlık hizmetlerinin görevleri şu şekildedir;

Müşterilere gelir ve mali durumuna göre en uygun krediyi bulmak,

Doğru kredinin başlatılmasını sağlamak. Özellikle kredi sürecinin tüketici için düzenlenmesi,

Kredi ile ilgili belgelerin müşteriden doğru şekilde temin edilmesi,

Bankaların müşteriden istedikleri tüm fiziki ve mali prosedürü yerine getirmek,

Kredi için gerekli görülen başvuru dosyalarının hazırlanması.

Kredinin takip edilmesi ve sürecin doğru şekilde yönlendirilmesi,

Müşteriler için ihtiyaç doğrultusunda düşük faizli ve uzun vadeli kredi olanaklarını bulmak.

Kredi Danışmanlık Merkezlerinin Müşteriye Sağladığı Yararlar

Tüketiciler bazı zamanlarda maddi açıdan sıkıntıya düşebilirler. Bu nedenlerden dolayı tüketiciler acil şekilde nakit ihtiyacına gerek duyarlar. Özellikle kredilerin yanlış kullanımı, ekonomik zorluklar ve borçlar nedeniyle tüketiciler için kredi danışmanlık hizmetleri görev alır. Kredi danışmanlık hizmetleri görevleri gereği tüketicilerin borçlardan kurtulması için bankalar aracılığıyla legal krediler sağlarlar.

Banka kredi danışmanlık merkezlerinin en önemli ve büyük yararı ise müşteri ihtiyacına göre doğru krediyi bulmaktır. Yani kredilerde en önemlisi düşük faiz oranlarıdır. Danışmanlık merkezleri ise tüketicilere farklı banka kredilerini bir arada sunmaktadır. Bu esnada ayrıca en düşük faizli krediyi tüketici için sağlamaktadır.

Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​