article

Kredi kara listesinden nasıl çıkılır?

Kara Listeye Kredi Almak Mümkün müdür ?

Kara listeye girdiyseniz ve bankalar size kredi vermiyorsa Hiperaktif kredi olarak bizlere de bir danışın diyelim. Tek tek her bankaya yaptığınız başvuruların sicilinize işlediğini biliyor muydunuz ? Hiperaktif Kredi Danışmanlık Firması olarak sizler için tek bir başvuruyla, hangi bankadan ne kadar taksitle ve ne kadar miktarda kredi alabileceğinizi sizlere söyleyelim.

Günümüz şartlarında kredi çekmenin zorluğunu biliyoruz. Kredi Kayıt Bürosu, bizim bankalarla olan ilişkilerimizin tamamını kayıt altında tutar ve bu şekilde bize bir kredi sicili oluşturur. Bankalarla olan ilişkimiz derken, çektiğimiz krediler, bu kredileri ödeme düzenimiz, kullandığımız kredi kartları ve ödemeleri , bireysel çekler, senetler gibi yaptığımız ödemeleri düşünebilirsiniz. Ödemelerimizi düzenli yapmadığımızda halk arasında ‘kara liste’ olarak tabir ettiğimiz listeye düşme olasılığımız artıyor.

Kara Listeye Neden Gireriz?

Kullandığımız kredi kartları veya çektiğimiz krediler belirlenen miktarlarda ve istenen tarihte düzenli olarak ödenmeli. Bu ödemeleri geciktirdiğimizde veya ödemediğimizde kredi sicilimiz zarar görür, kredi notu düşer. 90 gün içerisinde ödeme yapmadığımız takdirde ise hakkımızda yasal takip başlar. 90 gün sonra ödeme yapsak bile, ödemelerde yaptığımız bu aksaklık kredi siciline yansır ve bizim için eksi puan olur.

Bankalarla bu süreç içerisinde anlaşmazsak ve hakkımızda yasal takip başlarsa bankalar açısından kredi vermenin pek de çekici olmadığı kişiler arasına gireriz.

Kara Listeden Nasıl Çıkılır?

Borcunuzu ödediğiniz takdirde ve ‘borcu yoktur’ kağıdı aldıktan bir süre sonra kara listeden çıkabilirsiniz. Ancak şunu unutmamak gerekir; 5 sene sonra siciliniz temizlense bile bankalar geçmişinizi görebilir ve önyargı ile yaklaşabilir, başvurularınızı olumsuz sonuçlandırabilir.

 Etiketler, Kara Listede Olanlar Ev Kredisi Alabilir Mi? , kara listede olanlara kredi imkânı, kara listede olanlara kredi imkânı, tanıyan bankalar, kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileri, Kara Listeye Kredi Çıkartılır!, Kara Listeye Kredi Veren Bankalar 2019 , Kredi Çekebilmek İçin İdeal Kredi Notu Kaç Olmalıdır?, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar ,Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi ,kredi notu nasıl yükseltilir, kredi notuna bakmayan bankalar ,senetle kredi ,Sicili Bozuk Kara Listede Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir? ,Sicili bozuk olanlara kredi ,Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çekmek Mümkün Mü? ,Sicili Bozuk Olanların Kredi Almak İçin Yapması Gerekenler? ,Sicilim bozuk kredi almak istiyorum ,Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ,Yasal takipte olanlara banka kredi verir mi

Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​