article

Rent A Car Raporu Nedir?

Rent A Car Raporu Nedir?

Rent a car raporu, araç kiralayan kişi hakkında detaylı bilgilere ulaşılmasını sağlayan rapordur. Günümüzde araç kiralama hizmetinden sadece iş seyahatleri nedeni ile değil özel nedenlerden dolayı da faydalanılır. Araç kiralama hizmetine gelen taleplerin özellikle son yıllarda arttığı görülür. Nedeni her ne olursa olsun, araç kiralamak büyük kolaylık sağlar. Araç kiralama işlemleri karşılıklı güvene dayalı gerçekleştirilir. Nasıl ki araç kiralayan kişi bu süreci sorunsuz bir şekilde geçirmek istiyorsa, aracını kiraya veren şirketin de bu yönde beklentileri bulunur. Araç kiralama raporu sayesinde rent a car şirketleri, araç kiralamak isteyen kişilerin finansal geçmişlerine ulaşabilir. Kiralama talebinde bulunan kişinin kredi notu, kredi kartı ödeme performansı ile varsa haciz ve takip kaydına ulaşmak mümkündür. Hiperaktif Kredi olarak sunduğumuz Rent A Car Raporu Hizmetimiz sayesinde ulaştığımız bütün bu bilgiler doğrultusunda, kiralama talebinde bulunan kişilerin gerçek gelirleri belirlenebilir. Bunun sonucunda araç kiralayan kişinin ne kadar güvenilir olup olmadığı kolay bir şekilde anlaşılır.  

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Araç kiralama hizmetinin çeşitli bağlayıcı şartları bulunur. Bu şartlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir.

 • Araç kiralamanın ilk şartı 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmaktır.
 • 25 yaşından küçük olan kişiler ekonomi sınıfında bulunan araçları kiralayabilir.
 • 19 - 21 yaş aralığında ve ehliyet sahibi olan kişiler genç sürücü ücreti ödemeleri dâhilinde araç kiralayabilir.
 • Araç kiralamada minimum süre 24 saat, maksimum süre 30 gündür.
 • Aracı kiralayan kişinin kullanması gerekir. Kiralayan kişi dışında herhangi birinin kullanması planlanıyorsa ek sürücü hizmeti alınmalıdır.
 • Kiralanan aracın teslim alınan yakıt seviyesi ile teslim edilmesi gerekir.
 • Aracın belirlenen yere belirlenen saatte teslim edilmesi gerekir.
 • Araç kiralama işlemlerinde ödeme ve güvence bedelleri peşin alınır.
 • Kiralayan kişinin kullanımında olan araca yazılan her türlü trafik cezası kiralayan taraftan tahsil edilir.
 • Kiralanan aracın belirlenen kilometre sınırını aşması durumunda ek ücret tahsil edilir.
 • Aracın bir şehirden kiralanıp başka bir şehre bırakılması söz konusu ise öngörülen tek yön ücreti alınır.  

Lüks Araç Nasıl Kiralayabilirim?

Günümüzde çeşitli koşullara sahip olmadan araç kiralama hizmetinden faydalanmak mümkün değildir. Ayrıca her araç için farklı koşullar gereklidir. Kiralanacak araçların standartları ve özellikleri yükseldikçe, kiralayan kişide aranan özellikler de yükselir. Lüks araç kiralayabilmek için gerekli olan bazı temel şartlar dışında, her kiralama firmasının kendi özel koşulları da bulunur. Lüks araç kiralayabilmenin temel şartı; en az 27 yaşında ve 3 yıllık ehliyet sahibi olmaktır. 21-27 yaş aralığında ve 3 yıllık ehliyete sahibi olan kişilerin lüks araç kiralayabilmesi için genç sürücü ücreti ödemesi gerekir. Bazı kiralama şirketleri bu koşulların yanı sıra en az iki adet kredi kartı ve minimum 3000 TL depozito gibi şartlar uygulanır. Lüks araç kiralamalarında genel olarak kilometre sınırı bulunmaz. Fakat bazı kiralama şirketleri kilometre sınırı uygulayabilir. Lüks araç kiralarken de teslim alma, teslim etme, yakıt, ek sürücü gibi kurallar geçerlidir. Lüks araçlarınızı daha güvenilir bir şekilde kiralamak için Hiperaktif Kredi olarak sunduğumuz Rent A Car Raporu Hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Danışmanlarımızın yardımı ile araç kiralayan kişilerin finansal geçmişlerini inceleyerek güvenilirliklerini öngörebilirsiniz.  

Araç Kiralamak İçin Kredi Notu Gerekir mi?

Kredi notu, kişilerin finansal geçmişlerini ve ödeme sadakatini gösteren bir puanlama sistemdir. Bu puanlama sistemi, kişi ile ilgili birçok bilgiye sahip olunmasına yardımcı olur. Bu nedenle birçok kiralama şirketi özellikle lüks araç kiralamalarında kredi notu talep eder. Örneğin; yapılan bazı araştırmalarda kredi notu düşük olan kişilerin daha dikkatsiz araç kullandığı ve daha yüksek kaza riski taşıdıklarına dikkat çekilir. Kiralanan aracın veya aracı kiralayan kişinin olası bir kaza durumunda zarar görmesi, araç kiralama şirketlerinin zor durumda kalmasına neden olabilir. Bu ve buna benzer olumsuzlukların yaşanmaması için araç kiralama hizmeti sunan şirketlerin, kiralayan kişinin kredi notunu talep etmesi faydalı olur. Kredi notu, ödeme performansı, haciz ve takip kaydı ve kiralayanın gelirinin ön görülebildiği Rent A Car Raporu hizmetini Hiperaktif Kredi’den alarak gözünüz arkada kalmadan doğru müşteriyi bulabilirsiniz. Rent A Car Raporu Hizmeti almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​