article

Simülatörlü Kredi Sorgulama Başvurusu

Bugün Türkiye’de kredi başvurusu esnasında ve kredi kullanım aşamasında müşterilerine danışmanlık sağlayıp bu süreçlerde müşterilerinin hata yapmadan kredi kullanmalarını sağlar.

Simülatörlü Kredi Sorgulama tarafsız şekilde değerlendirme sağlar. Kredi girişlerini sadece bankaların kredi verme politikalarına göre sağlarken işe öncelikle müşterisinin profiline uygun bankaları listeleyerek başlar.

Türkiye’de ve her ülkede bankalar kredi verirken müşterilerin bazı kriterleri karşılıyor olması şartı arar. Bu kriterlere hepimiz elbette bir şekilde aşinayız. Peki nedir bunlar?

  • Findeks skorunuzun yüksek olması (olması gereken 1300)
  • Gelir durumunuzun belgesi (zorunlu)
  • SGK sürenizin ne kadar olduğu (minimum 3 ay)
Bankaların kredi başvuru esnasında ortak olarak aradığı şartlardır. Peki,

  • Bu şartların hepsi yerine getirildiğinde kredimiz hemen onaylanıyor mu?
  • Bankalar bu kriterlerin dışında farklı bir kriter arıyorlar mı?

Cevabı bizde!


Her bankanın aradığı kısmen ortak şartlar olsa da tüm bankaların kendisine has değerlendirme kriterleri mevcuttur. Skorunuz ve düzenli gelir gidişatınız gibi avantaj sayılabilecek bazı kriterlere rağmen, krediniz olumsuz sonuçlanabiliyor. Üstelik nedenini bile bilmiyorsunuz.


Siz, bankalar için gereken şartları yerine getirdiğinizi düşünürken (findeks kredi skorunuzun 1300 olması, SGK sürenizin 3 ay olması ve belgelenebilir maaş kriterini yerine getirmeniz) bir bakmışsınız ki krediniz reddedilmiş.

Kredinizin onaylanmasını engelleyen birçok kriteri öğrenmenizin şimdi vakti geldi!

Aranan standart şartların dışında bugün, başvuru sayınız, limit doluluk oranınız (LKS), son kredi kullanma süreniz, ödeme performansınız, mesleğiniz, medeni durumunuz, yaşınız ve daha sayamadığınız onlarca kriter; bu kriterlerin yanında bankaların daha çok çalışmak istediği profil grupları, bankaların yıllık hedefleri, faiz ve vade oranları, sektörel durumlar vs. gibi işin içinden çıkamayacağınız ve mutlaka bir yerde hata yapabileceğiniz onlarca başka kriter, kredi başvurularınızı doğru şekilde yapmanıza ve acil olan ihtiyaçlarınızı (beyaz eşya, mobilya, sağlık, cep telefonu vb.) yanlış başvuru sebebiyle kullanmanıza maalesef engel oluyor.

Siz krediniz onaylanmadı diye üzülürken, aslında bunun başvuruda bulunduğunuz limit veya kredi türünden, banka ya da bankacının yanlış başvuruda bulunmasından kaynaklı olabileceğini düşündünüz mü? Üstelik onaylanma imkânı varken!

Örnek verecek olursak;

A bankasının 1 nolu şubesine 50 bin TL kredi başvurusu yaptınız ve onaylanmadı. Peki böyle değil de B bankasının 2 nolu şubesine 30 bin TL kredi başvurusu yaparsanız onaylanabileceğini bilerek başvurmak, sizin için daha iyi bir sonuç olmayacak mı? Kesinlikle öyle!

Peki onaylanmayacağını biliyor olsanız bile 50 bin TL krediye mi başvururmuydunuz yoksa onaylanacağını ve limitiniz olduğunu bildiğiniz 30 bin TL’yi mi kullanmak isterdiniz? Elbette 30 bin TL kullanarak ihtiyaçlarınızı gidermek, ekonomik durumunuzu bir nebze de olsa rahatlatmak en doğru değerlendirme olacaktır.

Danışmanlığımızın sağladığı faydalardan biri de kriterlerinizi göz ününde bulundurarak başvuru planı hazırlamaktır. Doğru yolda ilerlemeye devam!

Dünyada kullanılan finansal sistemlerden esinlenerek Türkiye’de bulunan bankaların başvuru esnasında kredi verme kriterlerine göre uyarladığı Simülatörlü Kredi Sorgulama, bankalardan kredi kullanamayan ya da istediği limitlere ulaşamayan müşterilerine yardımcı olur ve müşteriler sadece onaylattığı kredi üzerinden danışmanlık hakkı kazanır. SKS raporuna, geçmiş ödeme performansına ve kişisel özelliklere bakarak tüm bankalar üzerinden değerlendirme yaparken sadece bankaların kredi verme politikalarına göre değerlendirme yapar.

Bu şekilde,

  • Banka banka gezmeden hepsinin üzerinde değerlendirme yapar.
  • Başvuru yapmadan skorunuz etkilenmez, başvuru sayınız artmaz ve olumsuz sicil kaydınız oluşmaz.

Her başvurunun skoru etkilediğini, başvuru sayısını arttırdığını, olumsuz sicil kaydı oluşturarak doğru bankadan onaylanabilecek krediyi engellediğini unutmayın. Ve hayatımızda çok önemli bir yere sahip olan kredi kullanma durumunu hafife almayın. Kredi kullanmak, herhangi bir şubeye gidip başvuru yaparak kullanabileceğiniz kadar basit bir eylem değil, görün. Biliyoruz ki ülkemizin refah seviyesi için her kişinin kredi kullanabilir durumda olması çok önemli. Doğru kredi kullanımı hayati durumlarda imdadınıza koşacak kadar mühim bir olaydır. Zorlanmadan ve istemediğiniz sonuçlarla karşılaşmamak için Simülatörlü Kredi Sorgulama ile kredi başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz.

 Müşterimize sağladığımız özel kredi danışmanlık hizmetiyle sektöre katma değer sağlamaya devam ederken, kredi başvuru süreçlerinde yaşanan devrim niteliğindeki bu değişim ile Türkiye’de kredi kullanmayı sorun halinden çıkartmayı hedefliyoruz.

Ne mutluluk ki, bugün Simülatörlü Kredi Sorgulama ile geldiğimiz nokta işte budur!

Siz de kendiniz, aileniz ve geleceğiniz için değişime hazır olun! Ve hemen Başvurun.

Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​