article

Franchising Kredisi

Sermayenin yetmediği durumlarda girişimciler bu krediye başvurabilir. Hâlihazırda işlemekte olan markaların bayisi olmak isteyenler için franchising kredisi uygun kredidir. Örneğin, bir market zincirin bayisini kendi bölgenizde açmak istiyorsanız bu krediden yararlanabilirsiniz Ticari kredilerde girişimcilerin ve işletme sahiplerinin aklı karışabilir. Hangi kredinin yatırım ve işletme için daha avantajlı olduğu profesyonel analizlerle anlaşılabilir. Anahtar teslim iş kurma şeklinde işleyen franchising sistemi sektörlere göre finansal olarak farklı seçenekler sunar. Bu alanda yatırım yapmak isteyenler için yapacakları iş alanına göre yatırım maliyetleri değişir. Burada anlaşılması gereken şey yatırımcının zaten belli bir yatırım olanağının olmasıdır.

Kredi desteği tüm maliyeti karşılamaz. Var olan finansal birikim üzerine katkı yapar. Kredi limiti %75 civarındadır. Yani girişimcinin almak istediği bayilik için harcamak zorunda olduğu sermeyenin %75’i kredi olarak verilebilir. Sermaye konusunda sıkıntı çeken bayilik olarak kazançlı bir yatırım yapmak isteyenler için Franchising kredisi ideal kredi seçeneğidir. Ticari kredi seçimi yaparken birçok faktör bir arada incelenmelidir. Belki de sizin ihtiyaç duyduğunuz kredi türü farklı olabilir. Sermaye kredisi alarak yeni bir işe yatırım yapabilirsiniz. Hangi ticari kredinin seçtiğiniz yatırım için uygun olduğunu finans uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.Franchising Kredisi Kimler İçin Uygundur?

Franchising sistemi en basit tanımıyla bayilik sistemidir. Faaliyet durumu iyi olan büyük şirketlerin bayilik almak isteyen kişilere belli bedeller karşılığında bayilik vermesini kapsar. Örneğin, belli bir işletmenin her şehirde bayisinin olmasını bu sistem sayesinde sağlanır. Bölgenizde olmayan ve ihtiyaç duyulan bir bayilikle çok kazançlı işler yapabilirsiniz. Bayilik alınabilmesi için bu tarz kredi veren bankalardan çok avantajlı şartlarla kredi tercih edilebilir. Ancak girişimcinin kendi cebinde de sermayesi olması gerekir. Yani sermeyenin küçük bir kısmı da olsa belli bir miktarı hazır olmalıdır. Bankalar bayilik için gerekli masrafların %75’i kadar kredi verirler. Franchising en avantajlı yatırımlardan birisidir. Çünkü yatırımcı mevcut işleyen bir sistemin parçası olur. Büyük şirket sistemi yatırımcıyı her anlamda destekler. Müşteriler hazırdır. Sistemin bir parçası olarak hizmet sunulur. Herhangi bir markadan bayilik almak isteyen tüm girişimciler Franchising kredisine başvurabilir. Bankalar bu krediyi verirken bayilik sözleşmesini isterler. Yani kredi alacak işletme sahibi zaten bayilik veren şirketle anlaşmış olmalıdır. Sadece fikir olarak bayilik almak isteği yetmez resmi olarak anlaşma yapılmalıdır. Girişimciler için çok avantajlı olabilecek bu ticari yatırıma harcanacak sermaye için bankalardan Franchising kredisi almak mümkündür. Bayilik almak istiyorsanız öncelikle bayilik almak istediğiniz marka ya da şirketle iletişime geçmelisiniz. Hiperaktif Kredi olarak şartlara göre alabileceğiniz kredi analizini finans uzmanlarımıza yaptırabilirsiniz.


Franchising Kredisinin Diğer Ticari Kredilerden Farkı Nedir?

Bu kredi sadece bayilik almak isteyen yatırımcılara sunulur. Yani sıfırdan bir iş kurmak için sermaye kredisi de alınabilir. Ancak bayilik açmak için franchising kredisi çok daha avantajlıdır. 12 aydan 60 aya varan vade olanaklarıyla alınan kredi geri ödenebilir. Ticari krediler işletme sahiplerine işi geliştirme amaçlı ya da yatırımcılara sermaye amaçlı verilebilir. Bayilik açmak için verilen franchising kredisi ise yatırımını bir marka zincirinin bayisi olarak planlayanlar için uygundur. Bir şirketin şubesi olarak imtiyazlardan faydalanmak için belli bir bedel ödenir. Franchise ücreti şirket tarafından belirlenir. Bayilik almak isteyen herkes bu ücreti ödemelidir. Banka kredileri bu ücreti, bayilik için gereken demirbaşların satın alınmasını, iş yerinin dekorasyonu ve diğer harcamaları karşılayacak finansal desteği sunar. Mevcut işletmeler ise iş geliştirme kredisi ile büyüyebilir. Bankalar ticari kredileri verirken şirketlerin güven vermesini bekler. Şirketin gelir olanakları gelişim süreci uzun vadede hesaplanabilmelidir. Bu şekilde bankaya kazançlı bir yatırım için kredi alınmak istendiği ispatlanır. Bayilik açmak için kredi almak istiyorsanız öncelikle sektörel analizler yapmalısınız. Alacağınız bayilik size kazandıracaksa bayilik açma kredisi alabilirsiniz. Yatırımınıza güç katacak finansal çözümlerle ilgili Hiperaktif Kredi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.


Franchising Kredisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Bayilik açmak isteyen yatırımcılar franchising sisteminin bir parçası olacağından özel kredi olanaklarından yararlanabilir. Franchising kredisi ile büyük markaların şubesi olmak mümkündür.

Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​