article

Kara Listeye Kredi

Banka kara listesine giren kişiler doğru metodu uygulamadığı takdirde kredi çekme şansını kaybeder.

Ayrıca, kara listeye giren kişilere genellikle kredi kartı da verilmez. Ancak, Hiperaktif Kredi olarak müşterilerimizin her zaman yanında olmayı ilke ediniriz. Hiperaktif Kredi olarak finansal durumunuzu analiz ederek kredi alabilmeniz için en uygun şartların neler olduğunu sizlere sunuyoruz. Analizlerimiz sonucunda kara listeye neden girdiğinizi öğrenerek, şartlarınızı düzeltme imkanınız da olacaktır. Kara listeye giren kişilerinde kredi almasına olanak vererek ve doğru yönlendirme yaparak kredi çekmenize yardımcı oluyoruz.Kara Liste Nedir?

Günlük hayatta sıklıkla duyduğunuz “kara liste” bankacılık terimleri arasında yer alır. Bankacılık sektöründe müşteri portföyü çok detaylı olarak incelenir. Müşterinin yaptığı her harcama ve hareket, kredi sistemine yansır. Kara liste ise bankanın en sevmediği müşteri profilidir. Kara listeye giren kişiler bankacılıkta olumsuz olarak karşılanır. Kara listeye girmenin birçok sebebi vardır. Örneğin; kredi başvurusu yapacaksınız. Masum bir şekilde birkaç bankaya başvuru yaptınız ve başvuru sonucunuz olumsuz karşılandı. İşte bu hareket bile kredi notunuzun düşmesine yol açar. Bununla birlikte; gelir durumunuzun kredi ödemek konusunda yetersiz olması, kredi kartı borçlarınızı düzenli ödememeniz ve kredilerinizi aksatmanız kara listeye girmenize yol açar. Bankalar nezdinde her zaman düzenli ödeme alabilmek kredi performansı açısından son derece önemlidir. Müşteri, ödemelerini düzgün yapmadığı takdirde borç faize girer. Borçlar uzun süre ödenmediğinde ise yasal yollara başvurulur. Kara listeye giren kişilerin sicili uzun süre düzelmez. Genellikle 5 yıl içinde her ödeme düzenli yapıldığı takdirde kara listeden çıkma şansı ortaya çıkar. Hiperaktif Kredi olarak finansal analizlerimiz ile kredi taleplerinizin neden ret edildiğini kolaylıkla öğrenebilir, durumunuzu düzelterek anında kredi alabilirsiniz.


Kara Listeden Nasıl Çıkılır?

Çeşitli sebeplerle kara listeye giren kişiler, bu kötü durumdan mümkün olduğunca kısa sürede kurtulmak isterler. Çünkü hayatın insana neler getireceği hiçbir zaman bilinmez. Bazen sağlık, bazen de hiç akla gelmeyen bir durum nedeniyle acil para gerekir. Bu nedenle, her ne olursa olsun bankanın kara listesine girmemeniz önerilir. Kara listeye girdiyseniz çıkmak için çeşitli stratejiler uygulamanız gerekir. İlk olarak en basit olan aşamadan başlamak istiyoruz: Sık sık kredi başvurusu yapmaktan vazgeçin! Olumsuz sonuçlanan her başvuru kredi notunuzu düşürür. Kredi başvurusu yapmadan önce danışmanımız ile görüşmeniz önerilir. Uzman kadromuz profilinizi inceleyerek sonucu tahmin eder. Bunun yanı sıra; borçlarınızı hiçbir zaman aksatmayın. Eğer eliniz sıkışıksa ve ödemekte zorluk çekiyorsanız en azından asgari tutarı ödeyin. Bazı beyaz eşya ve ev eşyası mağazaları da kredi notunu olumsuz etkileyebilir. Çünkü bu tarz yerlerin de banka ile anlaşması olabilir. Kredi kartı kullanmanız da önemli aşamalar arasında yer alır. Ödemelerini her zaman aksatmadan ve düzenli şekilde yaptığınız bir kredi kartınız olmalıdır. Bu kart ile yapacağınız harcamalar kredi notunuzu yükseltecektir. Uzmanlarımız ile ekonomik durumunuzun analizini yaparak, sorunlarınızın üzerinden gelebilir ve hızlı kredi çekebilirsiniz.


Kara Listeye Kredi Hakkında Merak Ettikleriniz

Kara listede olan kişiler için başvuru süreci biraz daha zordur. Çünkü genellikle müşteri, başvuru sonucunun olumsuz değerlendirileceğinin farkındadır. Ancak, bazı bankalar gereken şartları yerine getiren kara listedeki müşterilerine kredi fırsatı sunar. Bu sayede, kredi notu düşük olan kişiler de kredi çekebilir. 

Hızlı Başvuru

KVKK Aydınlatma Metni''ni okudum ve onaylıyorum.​
Ticari elektronik ileti metni'ni okudum ve onaylıyorum.​
Açık Rıza Metni'ni okudum ve onaylıyorum.​